PŚ w skokach: Analiza klasyfikacji Pucharu Świata po Turnieju Czterech Skoczni

 

 

Za nami 66. Turniej Czterech Skoczni, który przysłonił nam walkę o Kryształową Kulę za sezon 2017/2018. Zobaczmy, jak zmieniła się klasyfikacja generalna po kolejnych czterech konkursach w Niemczech i Austrii.

Tegoroczny Turniej Czterech Skoczni był również rozpoczęciem, jak i zakończeniem czwartego periodu. Warto przypomnieć, że na prowadzeniu klasyfikacji generalnej po trzecim periodzie był Richard Freitag, który w tym czasie był dominatorem na skoczni. Jednak czwarty period zdecydowanie należał do Kamila Stocha. Oprócz 4 zwycięstw w zawodach oraz w 66. Turnieju Czterech Skoczni, został także aktualnym liderem klasyfikacji generalnej. Reprezentant Polski po 11 indywidualnych konkursach na swoim koncie zgromadził 723 punkty. Richard Freitag przez wycofanie z udziału w 66. Turnieju Czterech Skoczni, spadł na drugą lokatę. Niemiec do lidera traci 12 oczek.  Na trzecim miejscu znajduje się kolejny reprezentant Niemiec, a mianowicie Andreas Wellinger, którego dorobek punktowy wynosi 569. Czwarty jest Daniel Andre Tande, Norweg do podium traci 84 punkty. Piątą pozycję zajmuje Junshiro Kobayashi (410 pkt), a szóstą Stefan Kraft (399 pkt).

Przejdźmy teraz do reszty naszej reprezentacji. Drugim najlepszym wśród Polaków jest Dawid Kubacki. Podopieczny Stefana Horngachera uplasował się na 11 lokacie i do TOP10 traci tylko 11 oczek. Piotr Żyła (213 pkt) znalazł się na 15 pozycji, Stefan Hula (190 pkt) jest 16, a Maciej Kot (148 pkt) został sklasyfikowany na miejscu 19. Natomiast Jakub Wolny z 31 punktami zajmuje lokatę 37. Niestety Tomasz Pilch nie zdołał uzyskać awansu do drugiej serii w żadnym z dwóch konkursów, co plasuje go poza klasyfikacją generalną.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich

Po czwartym periodzie na prowadzeniu klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów wciąż znajduje się reprezentacja Niemiec z 3062 punktami. Drugą lokatę zajmują Norwedzy, których strata do liderów wynosi tylko 35 oczek. Z kolei trzecia pozycja należy do reprezentacji Polski. Kadrowicze Stefana Horngachera zgromadzili 2438 punktów.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

 

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.