PŚ w skokach: Stefan Kraft umacnia się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej

Zawody w Bad Mitterndorf dobiegły końca, a niedziela okazała się szczęśliwa dla Stefana Krafta. Austriak odniósł pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. 

Zwycięstwo odniesione w Bad Mitterndorf pomogło Stefanowi Kraftowi umocnić się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Austriak ma na swoim koncie 1273 punkty. Tuż za nim znajduje się Karl Geiger. Uzbierał on 1135 punktów i traci do Krafta 138 punktów. Wirtualne podium zamyka reprezentant Japonii, Ryoyu Kobayashi. Wyprzedza on Dawida Kubackiego o równe 60 punktów. Polak bowiem nie zdobył żadnego punktu w niedzielnych zmaganiach na Kulm i ma w tym momencie 985 punktów.

Piąte miejsce należy do Kamila Stocha, który awansował na to miejsce po konkursach w Austrii. Polak uzbierał dotychczas 759 punktów. Tuż za nim plasuje się Marius Lindvik (733 pkt), a na siódmej lokacie znajduje się Stephan Leyhe (652 pkt). Peter Prevc (550 pkt) zajmuje obecnie ósme miejsce, a jedynie dwa punkty za nim plasuje się Norweg, Daniel Andre Tande (548 pkt). Pierwszą dziesiątkę zamyka Piotr Żyła (525 pkt), który w sobotnich zmaganiach zwyciężył po raz drugi w karierze.

Najwyżej klasyfikowanym Polakiem jest Dawid Kubacki, który zajmuje czwartą lokatę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kamil Stoch zajmuje piąte miejsce, a Piotr Żyła plasuje się na dziesiątej pozycji. Jakub Wolny zajmuje 36. miejsce mając na swoim koncie 47 punktów, a Aleksander Zniszczoł zdobył w Bad Mitterndorf łącznie 4 punkty i zajmuje 66. miejsce ex aequo z Klemensem Murańką. Ten ostatni jednak nie zakwalifikował się do żadnego konkursu na Kulm.

W klasyfikacji Lotów Narciarskich dominuje Stefan Kraft. Tuż za nim znajduje się Timi Zajc, a Piotr Żyła zajmuje trzecie miejsce. Kamil Stoch plasuje się na szóstym miejscu, a Dawid Kubacki jest dwunasty. Jakub Wolny jest dwudziesty piąty, a Aleksander Zniszczoł trzydziesty drugi. Do klasyfikacji będą się liczyły również zawody rozgrywane w Vikersund.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata znajduje się TUTAJ. 

Pełna klasyfikacja Lotów Narciarskich znajduje się TUTAJ. 

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów znajduje się TUTAJ. 

Źródło: informacja własna.