PŚ w skicrossie: Zacher i Flisar po raz drugi najlepsi w Innichen, Riemen-Żerebecka 9.

fot. PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. PZN

Niemka Heidi Zacher i Słoweniec Filip Flisar ponownie zwyciężyli w zawodach PŚ w skicrossie w Innichen. Oboje zwyciężyli również wczoraj w finałowych wyścigach. Karolina Riemen-Żerebecka uplasowała się o 2 miejsca wyżej niż wczoraj i była dziś 9. Były to ostatnie zawody cyklu Cross Alps Tour.

Reprezentantka Polski znów zajęła 3. miejsce w ćwierćfinale i nie zdołała awansować do kolejnej rundy. Jednak została sklasyfikowana wyżej niż we wczorajszych zawodach, w których była 11. Dziś Riemen-Żerebecka zajęła miejsce 9. W finale znalazły się 3 zawodniczki, które w czołowej czwórce były także wczoraj. Były to Marielle Thompson, Heidi Zacher i Fanny Smith. Nie dostała się do niego Georgia Simmerling, która w półfinale przegrała z Thompson i Smith. Do finału dostała się natomiast Marielle Berger Sabbatel. Tak jak i wczoraj pierwsze miejsce zajęła Heidi Zacher. Druga była Fanny Smith (wczoraj na 4. miejscu), trzecia Marielle Berger Sabbatel, a czwarta Marielle Thompson (wczoraj na 2. miejscu).

Wyniki zawodów kobiet

Również w rywalizacji mężczyzn zwycięzcą zawodów był ten sam zawodnik, który triumfował w Innichen wczoraj. Filip Flisar – bo o nim mowa – w finale ścigał się z Chrisopherem Wahrstötterem, Arnaudem Bovolentą i Davidem Duncanem. Drugie miejsce zajął Wahrstötter, trzecie Bovolenta, dla którego to najlepszy wynik w karierze, a czwarte Davaid Duncan.

Wyniki zawodów mężczyzn

Pomimo zajęcia dopiero 13. miejsca w dzisiejszych zawodach zwycięzcą cyklu Cross Alps Tour został wśród mężczyzn Jean Frederic Chapuis – miał on już zapewnione zwycięstwo przed ostatnimi zawodami dzięki wcześniej wywalczonej przewadze. Drugie miejsce zajął Filip Flisar, głównie dzięki występom w Innichen, bowiem wcześniej nie miał zbyt wielu punktów. Na miejscu trzecim znalazł się Alex Fiva. Marielle Thompson to z kolei zwyciężczyni Cross Alps Tour kobiet. Tak jak Chapuis nie musiała dzisiaj martwić się o wygraną w tym turnieju, bo miała sporą przewagę nad innymi zawodniczkami. Na drugim miejscu sklasyfikowano Heidi Smith, która w pierwszych trzech zawodach nie plasowała się wysoko, ale miała za to świetną końcówkę (3. miejsce w Montafon i dwa zwycięstwa w Innichen). Trzecie miejsce zajęła Fanny Smith. Na ósmym miejscu uplasowała się Karolina Riemen-Żerebecka. Warto przy okazji wspomnieć o dwóch Szwedkach: Sandrze Näslund i Annie Holmlund, które były wysoko w klasyfikacji cyklu, ale nie mogły wystartować w Innichen prze co zakończyły turniej odpowiednio na 5. i 6. miejscu. Näslund wczoraj trafiła do szpitala po wypadku na trasie. Doznała ona wstrząśnienia mózgu i złamania kości nosowej. Natomiast z poważnymi obrażeniami głowy w poniedziałek przewieziono do szpitala Annę Holmlund. Jest ona utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

Klasyfikacja końcowa Cross Alps Tour kobiet

Klasyfikacja końcowa Cross Alps Tour mężczyzn

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.