PŚ w skicrossie: Thompson i Fiva triumfowali w Watles, Riemen-Żerebecka wystąpiła w małym finale

fot. PZN

fot. PZN
fot. PZN

Karolina Riemen-Żerebecka poprawiła się dziś w stosunku do wczorajszych zawodów i zajęła 7. miejsce w Pucharze Świata w skicrossie w Watles. Zwyciężyli Marielle Thompson i Alex Fiva.

W 1/8 finału Karolina Riemen-Żerebecka wygrała rywalizację z Katrin Ofner i Liz Stevenson. W ćwierćfinale Polka ścigała się z Ofner, Heidi Zacher i Andreą Zemanovą. Tym razem górą była Katrin Ofner, ale Riemen-Żerebecka zajęła drugie miejsce i awansowała do półfinału. Tam nasza reprezentantka była trzecia za Marie Berger Sabbatel i Fanny Smith, a przed Katrin Ofner i pozostała jej walka w małym finale. Ofner ścigała się dziś z Polką w każdym wyścigu. W małym finale to właśnie Austriaczka okazała się najlepsza. Druga była Marte Høie Gjefsen, a Karolina trzecia. Czwarte miejsce zajęła Georgia Simmerling. W wielkim finale poza Berger Sabbatel i Smith jechały Marielle Thompson i wczorajsza zwyciężczyni Sandra Näslund. Przez większą część wyścigu na pierwszych dwóch miejscach były Thompson i Näslund, która próbowała wyprzedzić Kanadyjkę, ale ostatecznie nie skończyło się to dla niej dobrze, bo spadła na miejsce czwarte, na którym już dojechała do mety.  Marielle Thompson odniosła dziś czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła Fanny Smith, a trzecie Marie Berger Sabbatel.

W głównym finale zawodów mężczyzn znaleźli się trzej zawodnicy, którzy wczoraj walczyli o zwycięstwo. Byli to Jean-Frederic Chapuis, Armin Niederer i Brady Leman. Skład finału uzupełnił Alex Fiva i to on był najszybszy w decydującym starciu. Na drugim miejscu, tak jak wczoraj, dojechał Brady Leman. Trzeci był Armin Niderer, a czwarty Jean-Frederic Chapuis. W małym finale zwyciężył Christopher Delbosco, drugi był Siergiej Ridzik, trzeci Kevin Drury, a czwarty Terence Tchiknavorian.

Wyniki zawodów kobiet

Wyniki zawodów mężczyzn

Kolejne zawody PŚ w skicrossie odbędą się dopeiro 5. lutego w szwedzkim Feldberg.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.