PŚ w skicrossie: Thompson i Delbosco najszybsi w kwalifikacjach w Montafon, Riemen-Żerebecka 14.

fot. PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Marielle Thompson cały czas utrzymuje wspaniałą formę. Kanadyjka zajęła dziś pierwsze miejsce w kwalifikacjach kobiet do zawodów PŚ w skicrossie w Montafon. Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 14. miejsce. W kwalifikacjach mężczyzn najlepszy był rodak Thompson – Christopher Delbosco. 

Kanadyjska narciarka Marielle Thompson w tym sezonie wygrała już dwukrotnie. Jak widać po wynikach kwalifikacji również na kolejnej trasie PŚ czuje się ona bardzo dobrze. Była ona dziś pierwsza w kwalifikacjach do jutrzejszych wyścigów i o 0,68 sek. wyprzedziła drugą z reprezentantek Kanady Georgię Simmerlind. Trzecie miejsce zajęła Niemka Daniela Maier (+0,78 sek.). Kwalifikacje w wykonaniu polskiej zawodniczki Karoliny Riemen-Żerebeckiej nie były tak udane jak poprzednie w Val Thorens i Arosie, ale liczy się przede wszystkim awans, który zagwarantowało jej 14. miejsce.

Pełne wyniki kwalifikacji kobiet

Christopher Delbosco był najszybszym z mężczyzn w kwalifikacjach. Na drugim miejscu uplasował się Francuz Jean Frederic Chapuis, a na trzecim Kevind Drury – kolejny zawodnik z Kanady w czołówce dzisiejszych kwalifikacji. Kanadyjczycy mają spore powody do zadowolenia i optymizmu przed jutrzejszymi zawodami. Kwalifikacji nie uzyskał m.in. Siegmar Klotz, który niedawno był 4. w Arosie. Tym razem w eliminacjach nie brał udziału Mateusz Habrat.

Pełne wyniki kwalifikacji mężczyzn

Wyścigi rozpoczną się jutro o godzinie 11:00. Weźmie w nich udział 16. najlepszych pań z kwalifikacji 32. mężczyzn.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.