PŚ w skicrossie: Sandra Näslund i Alex Fiva triumfują w Idre Fjall, Riemen-Żerebecka 11.

fot. PZN

fot. PZN
fot. PZN

W pierwszych zawodach skicrossowego Pucharu Świata w szwedzkim Idre Fjall zwyciężyli reprezentantka gospodarzy Sandra Näslund i Szwajcar Alex Fiva. W ćwierćfinale odpadła Karolina Riemen-Żerebecka. 

Polka jechała w bardzo mocno obsadzonym wyścigu ćwierćfinałowym Rywalkami naszej reprezentantki były Marielle Thompson, Marielle Berger Sabbatel i Ophelie David. Karolina Riemen-Żerebecka dojechała na 3. miejscu i niestety zakończyła tym wyścigiem swój udział w dzisiejszych zawodach. Awansowały dalej zwyciężczyni wyścigu Marielle Thompson oraz druga na mecie Ophelie David. Te zawodniczki nie przebrnęły jednak skutecznie półfinału. Obie przegrały w drugiej rundzie z Marte Høie Gjefsen i Sami Kennedy-Sim, które walczyły w półfinale z Sandrą Näslund i Katrin Ofner. Stawkę małego finału uzupełniły Fanny Smith i Heidi Zacher. Zwyciężczynią małego finału została Marielle Thompson, która zajęła ostatecznie 5. miejsce. Na kolejnych pozycjach znalazły się Fanny Smith, Ophelie David i Heidi Zacher. W finale najlepsza była Szwedka Sandra Näslund, drugie miejsce zajęła Australijka Sami Kennedy-Sim, trzecie Katrin Ofner, a czwarte Marte Høie Gjefsen.

Wyniki zawodów kobiet

W zawodach mężczyzn pierwsze miejsce zajął Szwajcar Alex Fiva. Co ciekawe, nie zakwalifikował się on do jutrzejszych zawodów, przez co nie będzie miał już możliwości powiększyć swojego dorobku punktowego w Idre. Na drugiej pozycji dojechał w finale jego rodak Marc Bischofberger, na trzeciej Rosjanin Igor Omelin, a na czwartej Jean-Frederic Chapuis. W małym finale najszybszy był Francois Place, drugi  Erik Mobärg, trzeci Johanes Rohrweck, a czwarty Victor Øhling Norberg.

Wyniki zawodów mężczyzn

Kolejne zawody odbędą się jutro o godzinie 10:30. Wystartuje w nich oczywiście Karolina Riemen-Żerebecka.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.