PŚ w skicrossie: Riemen-Żerebecka ósma w kwalifikacjach w Val Thorens

fot. pekuas / CC BY ND

fot. pekuas / CC BY ND
fot. pekuas / CC BY ND

We francuskim Val Thorens odbyły się dziś kwalifikacje do pierwszych w sezonie 2016/2017 zawodów PŚ w skicrossie. Z pozytywnym skutkiem przeszła przez nie reprezentantka Polski Karolina Riemen-Żerebecka. W rywalizacji mężczyzn niestety odpadł Mateusz Habrat, który nie ukończył swojego kwalifikacyjnego przejazdu.

W kwalifikacjach do zawodów kobiet najlepsza okazała się Szwedka Anna Holmlund., która wygrała 2 ostatnie edycje PŚ w skicrossie, a w sumie ma już 3 kryształowe kule. Druga była jej rodaczka Sandra Näslund ze stratą 0,08 sek. Na dwóch kolejnych miejscach znalazły się Kanadyjki: Marielle Thompson i Georgia Simmerling. Ósme miejsce w kwalifikacjach zajęła Karolina Riemen-Żerebecka.

Pełne wyniki kwalifikacji kobiet

Wśród mężczyzn najlepszy był Francuz Jean Frederic Chapuis. Drugie miejsce zajął Armin Niederer ze Szwajcarii, a trzecie kolejny z reprezentantów Francji Bastien Midol. Niestety jedynym zawodnikiem, który nie ukończył kwalifikacyjnego przejazdu i tym samym nie znalazł się w gronie 32 narciarzy zakwalifikowanych do jutrzejszych zawodów był Polak Mateusz Habrat.

Pełne wyniki kwalifikacji mężczyzn

Jutro o godzinie 13:00 w zawodach wystąpi 16 najlepszych kobiet z kwalifikacji i 32 najlepszych mężczyzn.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.