PŚ w skicrossie: Riemen-Żerebecka 11. w kwalifikacjach w Sunny Valley, najlepsi Marielle Thompson i Christopher Delbosco

fot. SkiStar / CC BY NC ND

fot. SkiStar / CC BY NC ND
fot. SkiStar / CC BY NC ND

W rosyjskim ośrodku Solnecznaja Dolina (Sunny Valley) zostały dziś przeprowadzone kwalifikacje do zawodów PŚ w skicrossie. Reprezentantka Polski Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 11. miejsce i uzyskała kwalifikację do jutrzejszych zawodów. Pierwsze miejsce zajęła wśród kobiet Marielle Thompson, a wśród mężczyzn Christopher Delbosco.

Wielkich niespodzianek w kwalifikacjach nie było. W eliminacjach kobiet najlepszy czas uzyskała Kanadyjka Marielle Thompson, która jest liderką PŚ. Drugie miejsce zajęła Australijka Sami Kennedy-Sim, a trzecie Szwedka Sandra Näslund. Karolina Riemen-Żerebecka miała 11. wynik kwalifikacji.

Rodak Thompson- Christopher Delbosco był najepszy w kwalifikacjach mężczyzn. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Bastiena Midola, a na trzeciej Francoisa Place, który dopiero od tego sezonu startuje w skicrossie, a w PŚ zadebiutował niedawno w Idre Fjall. Wcześniej brał on udział w zawodach w narciarstwie alpejskim, ale nie odnosił tam wielkich sukcesów. W PŚ startował 39 razy i nigdy nie zdobył punktów.

Wyniki kwalifikacji kobiet

Wyniki kwalifikacji mężczyzn

Jutrzejsze zawody rozpoczną się o godzinie 9:00.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.