PŚ w skicrossie: Podwójny Kanadyjski triumf w Idre Fjall, półfinał Karoliny Riemen-Żerebeckiej

fot. PZN

fot. PZN
fot. PZN

Drugie zawody PŚ w skicrossie w Idre Fjall zakończyły się zwycięstwem reprezentantów Kanady. W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Marielle Thompson, natomiast w zawodach mężczyzn wygrał Brady Leman. Karolina Riemen-Żerebecka wystąpiła w małym finale, w którym zajęła 3. miejsce i ostatecznie uplasowała się na 7. pozycji. 

Polka z sukcesem przebrnęła przez ćwierćfinał. Wczoraj zabrakło jej do awansu bardzo niewiele, a dziś zajęła drugie miejsce przegrywając jedynie z Fanny Smith, a pokonując Tanię Prymak i Anastasiję Czircową, która nie ukończyła przejazdu ćwierćfinałowego. W półfinale Karolina Riemen-Żerebecka zmierzyła się z Marielle Thompson, Fanny Smith i Marte Høje Gjefsen. Szybsze były od niej Thompson i Smith, przez co Polce pozostała walka w małym finale. W nim Karolina rywalizowała znów z Marte Høje Gjefsen, Katrin Ofner i Britanny Phelan. Reprezentantka Polski dojechała na 3. miejscu i w zawodach zajęła 7. miejsce. W małym finale zwyciężyła Ofner, która została wobec tego sklasyfikowana na 5. pozycji, za nią na metę dojechała Marte Høje Gjefsen, która uplasowała się na miejscu 6. W wielkim finale Marielle Thompson odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie. Druga była wczorajsza zwyciężczyni Sandra Näslund, trzecia Fanny Smith, a czwarta Heidi Zacher.

Wyniki zawodów kobiet

W zawodach mężczyzn bardzo dobrze spisali się dziś Francuzi. Dwóch Trójkolorowych było w głównym finale i dwóch w małym finale. Jednak z pierwszego miejsca cieszył się Kanadyjczyk Brady Leman, za którym w finale znaleźli się Arnaud Bovolenta i Jonas Devouassoux. Czwarte miejsce zajął Austriak Adam Kappacher. W małym finale pierwsze dwa miejsca wywalczyli Francuzi Terence Thiknavorian oraz Jean Frederic Chapuis. Trzeci był David Dundac z Kanady a czwarty Rosjanin Ogor Omelin.

Wyniki zawodów mężczyzn

W klasyfikacji generalnej skicrossowego PŚ prowadzą niezmiennie Jean-Frederic Chapuis i Marielle Thompson. Kolejne zawody odbędą się w rosyjskim ośrodku Solnecznaja Dolina 25. lutego, które poprzedzą kwalifikacje przeprowadzone dzień wcześniej.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.