PŚ w skicrossie: Näslund i Niederer triumfowali w pierwszych zawodach w Watles, Riemen-Żerebecka 10.

fot. PZN

fot. PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

Szwedka Sandra Näslund i Szwajcar Armin Niederer zwyciężyli w pierwszych zawodach w skicrossie we włoskim Watles. Startowali wszyscy, którzy byli zgłoszeni do wczorajszych kwalifikacji, których nie udało się przeprowadzić. W czołowej dziesiątce znalazła się Polka Karolina Riemen-Żerebecka. 

Rywalizacja kobiet rozpoczęła się nietypowo – od ćwierćfinału, właśnie w związku z tym, że nie było kwalifikacji i do zawodów przystąpiły 24 zawodniczki. W pierwszej rundzie ścigano się w wyścigach z obsadą 3-osobową. Karolina Riemen-Żerbecka wystąpiła w drugim wyścigu i zajęła w nim pierwsze miejsce. Pokonując Georgię Simmerling i Pamelę Thorburn, która nie ukończyła wyścigu. W ćwierćfinale Polka ponownie zmierzyła się z Simmerling, a także z Marielle Thompson i Anną Wörner. Niestety tej fazy nasza reprezentantka już nie przeszła ulegając znakomitym Kanadyjkom: Simmerling i Thompson. W tym wyścigu Karolina dojechała na metę jako trzecia i ostatecznie zajęła 10. miejsce w zawodach. W finale znalazły się Simmerling, Sandra Näslund, Heidi Zacher i Fanny Smith. Najszybsza była Näslund. Jest to pierwsze zwycięstwo w PŚ mistrzyni świata juniorów z ubiegłego roku z Val Thorens. Wcześniej 20-letnia Szwedka 8 razy stała na podium, ale nie na jego najwyższym stopniu. Drugie miejsce zajęła Georgia Simmerling, trzecie Heidi Zacher, a czwarte Fanny Smith. O kolejne cztery miejsca rywalizowały uczestniczki małego finału. Pierwsze miejsce w małym finale, a piąte w dzisiejszych zawodach zajęła Marielle Thompson. Na kolejnych miejscach były Briytany Phelan, Ophelie David i Marte Høje Gjefsen.

Wyniki zawodów kobiet

W finale mężczyzn wystąpili Jean-Frederic Chapuis, Brady Leman, Bastien Midol i Armin Niederer. Pierwszy raz w tym sezonie wygrał Niederer. Brady Leman dojechał na drugiej pozycji, Chapuis na trzeciej, a Midol na pozycji czwartej. W małym finale zmierzyli się Jonas Lenherr, Kevin Drury, Daniel Bohnacker i Stefan Thanei. Piąte miejsce wywalczył Bohnacker, szóste Lenherr, siódme Thanei, a ósme Bohnacker.

Wyniki zawodów mężczyzn

Jutro w Watles odbędą się kolejne zawody. Początek o godzinie 11:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: