PŚ w skicrossie: Marielle Thompson i Arnaud Bovolenta wygrali w Sunny Valley, upadek Karoliny Riemen-Żerebeckiej

fot. PZN

fot. PZN
fot. PZN

Kanadyjka Marielle Thompson wygrała po raz szósty w tym sezonie zawody skicrossowego PŚ. W ośrodku Solnecznaja Dolina (Sunny Valley) w Rosji zwycięstwo wśród mężczyzn odniósł Francuz Arnaud Bovolenta, dla którego był to pierwszy triumf w karierze w PŚ. Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 14. miejsce.

Polska zawodniczka była niepewna występu w zawodach, gdyż zmagała się z kontuzją kolana. Okazało się jednak, że będzie mogła startować i w ćwierćfinale zmierzyła się z Sandrą Näslund, Marielle Berger Sabbatel i Tanią Prymak. Niestety Polka upadła i nie dojechała do mety. Na szczęście upadek nie okazał się groźny. Wyścig ten wygrała Näslund, a drugie miejsce premiowane awansem do półfinału zajęła Berger Sabbatel. Szwedka Näslund awansowała później do finału, w którym ścigała się z Marielle Thompson, Ophelie David i Marte Høje Gjefsen. Zwyciężyła liderka PŚ Marielle Thompson, Näslund była druga, David trzecia, a Marte Høje Gjefsen czwarta. W małym finale oprócz Marielle Berger Sabbatel znalazły się Anastasija Czircowa, Sami Kennedy-Sim i Brittany Phelan. Najszybsza była Berger Sabbatel, na drugim miejscu dojechała Czircowa, na trzecim Kennedy-Sim, a na czwarty Phelan.

Wyniki zawodów kobiet

W rywalizacji mężczyzn w finale wystąpili dwaj Niemcy Daniel Bohnacker i Tom Hronek oraz Francuz Arnaud Bovolenta i Słoweniec Filip Flisar. Bovolenta jako pierwszy przeciął linię mety i wygrał zawody PŚ, co nigdy wcześniej mu się nie zdarzyło. Drugi był Hronek, trzeci Bohnacker, a czwarty Filip Flisar. W małym finale najlepszy był debiutujący niedawno w Idre Fjall Francois Place. Na drugiej pozycji dojechał Kevin Drury, na trzeciej Jonas Lenherr, a na czwartej Paul Eckert. Już w 1/8 odpadli lider klasyfikacji PŚ Jean-Frederic Chapuis, drugi zawodnik klasyfikacji Brady Leman, a także trzeci Alex Fiva.

Wyniki zawodów mężczyzn

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.