PŚ w skicrossie: Flisar i Zacher zwycięzcami pierwszych zawodów w Innichen

12:01, 22.12.2016 Marek Cielec

Wczoraj w Innichen/San Candido odbyły się pierwsze z dwojga zawodów PŚ w skicrossie w Innichen. Kurort położony w Południowym Tyrolu to ostatni przystanek w cyklu Cross Alps Tour. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Heidi Zacher, a wśród mężczyzn Filip Flisar.

Na ćwierćfinale swój udział w zawodach zakończyła niestety Karolina Riemen-Żerebecka. Polka na trasie ścigała się z Heidi Zacher, Georgią Simmerling i Christiną Staudinger. Riemen-Żerebecka przecięła linię mety na trzecim miejscu wyprzedzając tylko Staudinger. Ostatecznie nasza reprezentantka zajęła 11. miejsce, a dwie zawodniczki z tego ćwierćfinału: Zacher i Simmerling wystąpiły później w finale. Oprócz nich znalazły się w nim Marielle Thompson, która na pierwszym miejscu była zarówno w ćwierćfinale i półfinale oraz Fanny Smith. W finale główną faworytką była Thompson, która wygrała poprzednie zawody w Montafon i Arosa oraz trzykrotnie kwalifikacje do zawodów. Dobra passa jednak kiedyś musiała się skończyć. Trzecie w karierze zwycięstwo (a drugie w Innichen) odniosła Heidi Zacher. Thompson byłą druga, tuż przed swoją rodaczką Georgią Simmerling. Na czwartym miejscu była Fanny Smith.

Wyniki zawodów kobiet

W zmaganiach mężczyzn małą niespodzianką był występ w finale 21-letniego Tima Hronka z Niemiec. Dotychczas nie udało mu się nigdy awansować nawet do półfinału, a jego najlepsze zawody zakończył na 12. miejscu w Watles w ubiegłym sezonie. W obsadzie finałowego wyścigu znaleźli się również Filip Flisar, Jean Frederic Chapuis oraz Alex Fiva czyli zawodnicy, którzy już mają na swoim koncie zwycięstwa w PŚ. Pierwsze miejsce zajął mistrz świata z 2015 roku z Kreischbergu - Filip Flisar. Kolejną niespodziankę sprawił Tim Hronek, który ukończył wyścig jako drugi. Trzeci był Alex Fiva, a czwarty Jean Frederic Chapuis.

Wyniki zawodów mężczyzn

Kolejne zawody w Innichen dziś o godzinie 13:30. W cyklu Cross Alps Tour na pierwszym miejscu wśród kobiet jest Marielle Thompson i już nikt nie ma szans na odebranie jej zwycięstwa. Kanadyjka ma bowiem 185 punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji Sandrą Näslund. Karolina Riemen-Żerebeka plasuje się na 8. pozycji. W gronie mężczyzn zwycięzca również jest już znany. Zostanie nim Jean Frederic Chappuis. Drugi jest Alex Fiva tracący 102 punkty.