PŚ w skicrossie: Fiva i Holmlund zwycięzcami, Riemen-Żerebecka 8.

19:36, 10.12.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 23:06, 12.12.2016

W Val Thorens dziś miały miejsce drugie zawody PŚ w skicrossie. W finale mężczyzn zwycięzył Alex Fiva, a w finale kobiet wygrała Anna Holmlund. Na 8. miejscu zakończyła zawody Karolina Riemen-Żerebecka.

Holmlund powetowała sobie niepowodzenie we wczorajszym finale A, w którym zaliczyła upadek wspólnie ze swoją koleżanką z reprezentacji Sandrą Näslund. Dziś to właśnie te dwie Szwedki zajęły dwa pierwsze miejsca. Szybsza w ostatnim wyścigu była Holmlund i to ona zapisała na swoim koncie 100 punktów. Näslund była druga, a trzecie miejsce zajęła Daniela Maier. Na czwartym miejscu dojechała Kelsey Serwa. Lepiej niż wczoraj spisała się Polka Karolina Riemen-Żerebecka, która tym razem awansowała do półfinału. W ćwierćfinale polska zawodniczka zajęła drugie miejsce, ale w półfinale dojechała jako trzecia i pozostał dla niej jedynie występ w małym finale i walka o 5. miejsce. W nim Riemen-Żerebecka zajęła 4. miejsce i ostatecznie została sklasyfikowana na 8. pozycji. Takie samo miejsce zajmuje w klasyfikacji Cross Alps Tour.

Pełne wyniki zawodów kobiet

W zawodach mężczyzn skład finału był zupełnie inny niż wczoraj. Weszli do niego Alex Fiva, Brady Leman, Viktor Andersson i Christoph Wahrstötter. Pierwsze miejsce zajął Fiva, drugi był Leman, a trzeci Andersson. Wahrstötter musiał zadowolić się 4. miejscem.