PŚ w skicrossie: Chapuis i Zacher wygrali w Feldberg, Riemen-Żerebecka 10.

fot. PZN

fot. PZN
fot. PZN

Po prawie trzech tygodniach przerwy skicrossowcy powrócili wczoraj do rywalizacji w PŚ. Dziś odbyły się pierwsze z dwóch zawodów w niemieckim Feldberg. Zwycięstwa odnieśli liderujący w  klasyfikacji generalnej PŚ mężczyzn Jean Frederic Chapuis oraz Heidi Zacher.

Wczoraj w Feldbergu odwołano kwalifikacje, a dziś zawodniczki przystąpiły do rywalizacji zaczynając od 1/8. Pogoda znów nie była sprzyjająca i kiepska widoczność przeszkadzała w bezpiecznym ściganiu. Zawody zakończono już po pierwszej rundzie zmagań. Również panowie ścigali się tylko w 1/16. Na podstawie tych wyścigów ustalono kolejność końcową w rankingu.

Na pierwszych ośmiu miejscach sklasyfikowano zwyciężczynie swoich wyścigów w 1/8. Pierwsze miejsce zajęła Heidi Zacher, drugie Fanny Smith, a trzecie Sandra Näslund. Karolina Riemen-Żerebecka, która była druga w wyścigu 1/8 i przegrała rywalizację z Marielle Berger Sabbatel uplasowała się na 10. miejscu. Czwarta była Ophelie David, piąta Berger Sabbatel, szósta Brittany Phelan, siódma Anastasija Czircowa, a ósma Andrea Zemanová. Punktów nie zdobyła dziś liderka klasyfikacji generalnej – Marielle Thompson. Nie ukończyła ona wyścigu i nie została sklasyfikowana.

Wyniki końcowe zawodów kobiet

W zmaganiach mężczyzn zwyciężył Jean Frederic Chapuis, drugi był Brady Leman, a trzeci Alex Fiva. Na kolejnych miejscach znaleźli się Victor Öhling Norberg, Armin Niederer, Christoph Wahrstötter, Viktor Andersson i Daniel Bohnacker.

Wyniki końcowe zawodów mężczyzn

Dziś kolejne zawody w Feldbergu. Oby pogoda była bardziej sprzyjająca.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.