PŚ w Siguldzie: Szóste miejsce dwójki w sprincie

13:55, 26.01.2020 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 14:43, 26.01.2020

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli świetne, 6. miejsce w sprincie na zawodach saneczkarskiego Pucharu Świata w Siguldzie. Polacy wyrównali najlepszy wynik w karierze.

Dzięki zajęciu 10. miejsca w tradycyjnej rywalizacji Chmielewski i Kowalewski mieli prawo startu w sprincie. Polska dwójka pojechała bardzo dobrze i uzyskała czas 31,909. Polacy po swoim ślizgu byli na drugim miejscu za Emaunelem Riederem/Simonem Kainzwaldnerem. Ostatecznie Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 6. miejsce i wyrównali najlepszy wynik w karierze. Polacy stracili 196 tysięcznych do Kristensa Putinsa i Imantsa Marcinkewicsa, którzy osiągnęli życiowy sukces. Drugie miejsce ex aequo zajęli Rieder/Kainzwalder oraz bracia Sics ze stratą 7 tysięcznych. Sprint kobiet wygrała Julia Taubitz. Wśród mężczyzn triumfował Siemion Pawliczenko.

Sprint dwójek

Sprint kobiet

Sprint mężczyzn

Zawody w jedynkach mężczyzn były bardzo loteryjne ze względu na zmiany pogody. Wyniki po pierwszym przejeździe były niespodziewane, bo prowadził Arturs Darznieks przed Josefem Ninisem i Sebastianem Bleyem. W drugiej części zawodów tor był szybszy w początkowej fazie zmagań. Dzięki temu awansował z 21. na 1. miejsce zanotował Johannes Ludwig. Niemiec wyprzedził o 17 tysięcznych Romana Rjepiłowa, który na półmetku był 22. Trzecie miejsce zajął David Gleirscher, który awansował z 10. pozycji. Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski odpadli w Pucharze Narodów.