PŚ w Siguldzie: Polska dwójka w dziesiątce

16:26, 25.01.2020 Kamil Karczmarek

Dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 10. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Siguldzie. Wygrali Andris Sics/Juris Sics. Wśród kobiet najlepsza była Julia Taubitz.

Po zajęciu 6. miejsca na mistrzostwach Europy Polacy liczyli na kolejny dobry wynik na torze w Siguldzie. Po pierwszym przejeździe Chmielewski/Kowalewski plasowali się na 9. pozycji. W drugiej części zawodów polski duet został wyprzedzony przez Wsewoloda Kaszkina/Konstantina Korszunowa i zakończyli zawody na końcu czołowej dziesiątki. Strata Polaków wyniosła 9 dziesiątych części sekundy. Po raz pierwszy w karierze w zawodach głównych wygrali Andris Sics i Juris Sics. Łotysze wczoraj triumfowali w Pucharze Narodów, a dzisiaj wyprzedzili 3 niemieckie duety. Tobias Wendl/Tobias Arlt stracili 3 setne, a Toni Eggert/Sascha Benecken 241 tysięcznych.

Dwójki

Po pierwszym przejeździe zawodów kobiet prowadziła Summer Britcher przed Wiktorią Demczenko i Elizą Cauce. W drugiej części zmagań doszło do wielu zmian w klasyfikacji. Fantastycznie pojechała Julia Taubitz. Niemka uzyskała najlepszy czas drugiego ślizgu (42,312) i awansowała z 7. na 1. miejsce. Z 8. na 2. pozycję wskoczyła Tatjana Iwanowa, która przegrała z Taubitz o 115 tysięcznych. Trzecią lokatę utrzymała Cauce. Summer Britcher popełniła duże błędy i spadła na 18. miejsce. Klaudia Domaradzka odpadła w Pucharze Narodów.