PŚ w Siguldzie. Polska dwójka tuż za podium Pucharu Narodów

Saneczkarze przenieśli się do Siguldy, gdzie zostanie rozegrana kolejna runda Pucharu Świata. Wcześniej odbyły się kwalifikacje do zawodów, czyli Puchar Narodów. Czwarte miejsce zajęli w nim Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

Dwójki

Po tym jak Chmielewski i Kowalewski nie ukończyli przejazdu w poprzednich zawodach, musieli walczyć o awans do zawodów. Nie mieli z tym problemów, a nawet byli blisko podium Pucharu Narodów. Z czasem 42,409 uplasowali się na czwartym miejscu ze stratą 106 tysięcznych do Robina Geueke i Davida Gamma. Polacy przegrali także z Rosjanami – Malcewem/Chalilowem i Kaszkinem/Korszunowem. Niespodzianką jest odpadnięcie Chrisa Mazdzera i Jaysona Terdimana, którzy nie ukończyli ślizgu.

Wyniki

Jedynki

Niestety, z reprezentantów Polski tylko dwójka awansowała do zawodów głównych. Wśród mężczyzn Kacper Tarnawski zajął 25. miejsce, a kwalifikację zapewniła sobie najlepsza “17”. Dublet zaliczyli Łotysze – Arturs Darznieks i Riks Kristens Rozitis. Reprezentantka Łotwy była najlepsza także w jedynkach kobiet. Wygrała Elina Vitola przed Rosjanką Tatjaną Iwanową oraz swoją rodaczką Sigitą Berziną. Jedyna Polka, Klaudia Domaradzka była 20. i zabrakło jej trzech pozycji do awansu.