PŚ w Siguldzie. Polska dwójka tuż za podium Pucharu Narodów

11:26, 07.01.2022 Kamil Karczmarek

Saneczkarze przenieśli się do Siguldy, gdzie zostanie rozegrana kolejna runda Pucharu Świata. Wcześniej odbyły się kwalifikacje do zawodów, czyli Puchar Narodów. Czwarte miejsce zajęli w nim Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

Dwójki

Po tym jak Chmielewski i Kowalewski nie ukończyli przejazdu w poprzednich zawodach, musieli walczyć o awans do zawodów. Nie mieli z tym problemów, a nawet byli blisko podium Pucharu Narodów. Z czasem 42,409 uplasowali się na czwartym miejscu ze stratą 106 tysięcznych do Robina Geueke i Davida Gamma. Polacy przegrali także z Rosjanami - Malcewem/Chalilowem i Kaszkinem/Korszunowem. Niespodzianką jest odpadnięcie Chrisa Mazdzera i Jaysona Terdimana, którzy nie ukończyli ślizgu.

Jedynki

Niestety, z reprezentantów Polski tylko dwójka awansowała do zawodów głównych. Wśród mężczyzn Kacper Tarnawski zajął 25. miejsce, a kwalifikację zapewniła sobie najlepsza "17". Dublet zaliczyli Łotysze - Arturs Darznieks i Riks Kristens Rozitis. Reprezentantka Łotwy była najlepsza także w jedynkach kobiet. Wygrała Elina Vitola przed Rosjanką Tatjaną Iwanową oraz swoją rodaczką Sigitą Berziną. Jedyna Polka, Klaudia Domaradzka była 20. i zabrakło jej trzech pozycji do awansu.