PŚ w Siguldzie: Polska dwójka tuż za pierwszą dziesiątką

fot. sport.onet.pl

fot. sport.onet.pl

Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski zajęli 11. miejsce na inaugurację sezonu Pucharu Świata w bobslejach. W Siguldzie wygrali Niemcy Francesco Friedrich/Alexander Schueller.

Sigulda to pierwszy przystanek dla bobslejów. Na łotewskim torze mogą odbywać się jedynie zawody dwójek. Na starcie stanęło 18 duetów, w tym Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski. Polacy po pierwszym ślizgu zajmowali dobre 10. miejsce ze stratą 61 setnych. Różnice nie były duże. Prowadzili jednak z dużą przewagą Francesco Friedrich/Alexander Schueller.

Polacy nie utrzymali miejsca w czołowej dziesiątce. Po swoim ślizgu Mateusz Luty zajmował trzecie miejsce za Ralfsem Berzingsem i Markusem Treichlem. Później nasza dwójka wyprzedziła Aleksandra Bredikhina i została sklasyfikowana na 11. pozycji. Prowadzenie bez problemów utrzymał Francesco Friedrich. W czołowej trójce miejscami zamienili się Kibermanis i Maier, którzy stracili do Niemca odpowiednio 42 i 68 setnych. Polacy przegrali ze zwycięzcami o sekundę i 15 setnych.

Wyniki – dwójki bobslejowe

Pierwszym zwycięzcą zawodów skeletonowych został Nikita Tregubow. Rosjanin wygrał obydwa ślizgi. Drugie miejsce zajął Martins Dukurs. Faworyt gospodarzy przegrał z Tregubowem o 37 setnych. Trzecie miejsce ze stratą 53 setnych zajął mistrz olimpijski Sungbin Yun.

Wyniki – skeleton mężczyzn

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.