PŚ w Siguldzie. Polska dwójka poza czołową dziesiątką

14:41, 08.01.2022 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 15:10, 08.01.2022

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 11. miejsce w zawodach saneczkarskich dwójek na Pucharze Świata w Siguldzie. Triumfowali Toni Eggert/Sascha Benecken, a w jedynkach najlepszy był Kristers Aparjods.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dwójki

Wczoraj Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 4. miejsce w Pucharze Narodów. Polacy już wielokrotnie pokazywali, że pierwsza dziesiątka w Pucharze Świata jest dla nich osiągalna. Jednak dzisiaj na Łotwie polska dwójka uplasowała się na 11. miejscu. Reprezentanci naszego kraju zajmowali 12. pozycję po pierwszym przejeździe. W drugiej części zawodów po swoim ślizgu objęli prowadzenie, a potem wyprzedzili duet Gatt/Schoepf, który nie ukończył rywalizacji. Wygrali Toni Eggert i Sascha Benecken, którzy na półmetku mieli osiem tysięcznych przewagi nad braćmi Sics. W drugim ślizgu powiększyli ją do 37 tysięcznych. Podium uzupełnili Tobias Wendl/Tobias Arlt.

Jedynki mężczyzn

W jedynkach zabrakło reprezentantów Polski, gdyż Kacper Tarnawski odpadł w Pucharze Narodów. Najlepszy na swoim domowym torze okazał się Kristers Aparjods. Łotysz był najszybszy w obydwu ślizgach i drugiego Felixa Locha wyprzedził aż o 186 tysięcznych sekundy. Niemiec na półmetku był drugi ex aequo z Dominikiem Fischnallerem, ale w drugim przejeździe osiągnął lepszy czas od Włocha, który zakończył zawody na trzecim miejscu.