PŚ w Siguldzie: Pierwszego dnia jedynki kobiet i dwójki [lista startowa]

fot.rehasport.pl

fot.rehasport.pl
fot.rehasport.pl

Puchar Świata w saneczkarstwie przeniósł się do Siguldy. Rywalizację rozpoczną saneczkarze w dwójkach, później ścigać się będą kobiety.

Już o 7:40 polskiego czasu rozpocznie się rywalizacja dwójek. Na reprezentantów Polski nie będziemy musieli długo czekać. Z numerem 2 wystartują debiutujący w tym sezonie w PŚ Artur Petyniak i Adam Wanielista. Tuż po nich na starcie pojawiają się Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Dwunasta dwójka mistrzostw Europy nie była zadowolona z dzisiejszego startu w Pucharze Narodów z powodu problemów z kontrolą sanek. W zawodach głównych nasi reprezentanci postarają się nawiązać do najlepszego w tym sezonie wyniku – 10. miejsca w Winterbergu. Na faworytów poczekamy rzecz jasna do końca pierwszego ślizgu. Oto numery startowe medalistów ME: Geueke/Gamm nr 19, Wendl/Artl nr 22 i Eggert/Benecken nr 24.

Lista startowa – dwójki

O 10:10 i 11:30 rywalizować będą kobiety. Jedyna z Polek Ewa Kuls wystartuje z numerem 9. Mistrzyni Europy Natalie Geisenberger otrzymała numer 22. Za Niemką wystartują tylko Amerykanki Erin Hamlin i Emily Sweeney.

Lista startowa – jedynki kobiet

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.