PŚ w Siguldzie. Piąte miejsce polskiej sztafety

12:58, 08.01.2023 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 13:10, 08.01.2023

W Siguldzie zakończyła się kolejna runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. W zawodach drużynowych Polacy zajęli 5. miejsce. Mateusz Sochowicz był 18. w jedynkach.

Kolejne łotewskie zwycięstwo

Pierwszą niedzielną konkurencją były jedynki mężczyzn. W nich najlepszy okazał się Kristers Aparjods i było to już trzecie zwycięstwo gospodarzy w tej rundzie Pucharu Świata. Łotysz osiągnął najlepsze czasy dwóch przejazdów i wygrał aż z przewagą 253 tysięcznych nad Maxem Langenhanem. Niemiec awansował z czwartego miejsca, wyprzedzając m.in. Felixa Loch, który spadł poza podium. Trzecią pozycję utrzymał Dominik Fischnaller. Mateusz Sochowicz zakończył zawody na 18. miejscu. Po pierwszym ślizgu był 17., ale spadł o jedno miejsce.

Wyniki - jedynki mężczyzn

Sztafeta na koniec

W rywalizacji drużynowej wzięło udział osiem zespołów, w tym Polacy - Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Nasza ekipa po swoim przejeździe objęła prowadzenie, wyprzedzając Ukrainę i Chiny. Potem jeszcze zawodów nie ukończyli Austriacy i tym samym Polacy zajęli bardzo dobre 5. miejsce. Na własnym torze triumfowali Łotysze (Elina Vitola, Kristers Aparjods, Bots/Plume), wyprzedzając o 228 tysięcznych sekundy Niemców (Dajana Eitberger, Felix Loch, Wendl/Arlt). Podium uzupełnili Amerykanie.