PŚ w Siguldzie. Niemcy najlepsi w bobslejach, Polki nie wystartowały

16:44, 29.11.2020 Kamil Karczmarek

W Siguldzie odbyła się druga runda Pucharu Świata w skeletonie i bobslejach. W rywalizacji bobslejowej dominowali Niemcy. Na starcie zabrakło reprezentantek Polski.

Skeletoniści i bobsleiści pozostali w Siguldzie, gdzie po raz drugi rywalizowano w zawodach Pucharu Świata. Tradycyjnie w piątek odbyły się zmagania w skeletonie, w których zwycięzcy byli ci sami, co przed tygodniem. Zawody kobiet zdecydowanie wygrała Janine Flock. Austriaczka uzyskała w dwóch ślizgach porównywalne rezultaty - 51,47 i 51,46 - a drugi z nich jest rekordem toru. Drugie miejsce ze stratą 65 setnych zajęła Elena Nikitina. Rosjanka zdecydowanie poprawiła wynik z ostatnich zawodów, kiedy była dopiero 9. Na trzeciej pozycji ex aequo uplasowały się Kimberley Bos i Tina Hermann.

Wyniki - skeleton kobiet

Wśród mężczyzn, co nie jest niespodzianką, po raz drugi triumfował Martins Dukurs. Największym rywalem Łotysza był jego brat Tomass, który na półmetku tracił 9 setnych sekundy. Martins w drugiej części zawodów poprawił jeszcze swój rekord toru z pierwszego przejazdu, uzyskując wynik 49,45. Tym samym powiększył o 10 setnych przewagę nad starszym bratem. Za plecami Łotyszy uplasował się Marcus Wyatt z dużą stratą wynoszącą 94 setne. Brytyjczyk w drugim ślizgu zanotował awans z 6. miejsca.

Wyniki - skeleton mężczyzn

W bobslejowych dwójkach kobiet Laura Nolte i Leonie Fiebig powetowały sobie niepowodzenie sprzed tygodnia. Wówczas Niemki nie ukończyły pierwszego ślizgu. Po pierwszym przejeździe miały tylko 2 setne przewagi nad Mariamą Jamanką i Vanessą Marx. W drugiej części zawodów Nolte pojechała znacznie lepiej od rywalek. Jamanka straciła łącznie 22 setne, tak samo jak Kim Kalicki, więc zajęły one ex aequo 2. miejsce. Tym samym na podium stanęły tylko Niemki. W zawodach zabrakło Polek. Sylwia Smolarek i Julia Słupecka startowały tydzień temu oraz w ostatnich dniach w treningach, gdzie zaliczyły upadek. Możliwe, że to przyczyniło się do rezygnacji ze startu, ale oficjalnego stanowiska Polskiego Związku Bobslei i Skeletonu nie znamy. Wiemy jedynie, że PZBiS zdecydował o wycofaniu zawodniczek z Pucharu Świata i ich starcie za tydzień w Pucharze Europy w Winterbergu.

Wyniki - dwójki kobiet

W sobotnich zawodach dwójek mężczyzn po trzecie zawody w tym sezonie w Siguldzie sięgnął Francesco Friedrich. Po pierwszym ślizgu Niemiec przegrywał o 2 setne sekundy z Oskarsem Kibermanisem. Łotysz prezentował się dużo lepiej niż w zawodach w poprzedni weekend, ale w drugim przejeździe nie miał szans wygrać z Friedrichem. Lider Pucharu Świata razem z rozpychającym Thorstenem Margisem wykręcili genialny rezultat 49,31 i pewnie wygrali. Łotysze stracili 10 setnych, a trzeci Simon Friedli - 42 setne.

Wyniki - dwójki mężczyzn

W niedzielę Francesco Friedrich wygrał po raz kolejny na łotewskim torze. Tym razem z Alexandrem Schuellerem. W obydwu ślizgach Niemcy pojechali w czasie 49,19, co jest rekordem toru. Po pierwszym przejeździe w czołowej trójce były tylko niemieckie załogi. W drugiej części zawodów świetnie pojechał Michael Vogt, który awansował z 4. do 2. miejsce, wyprzedzając Johannesa Lochnera i Christopha Hafera.