PŚ w Siguldzie. Najlepszy wynik Polaków w sezonie

fot. Screen - Youtube FIL Luge

W łotewskiej Siguldzie rozgrywana jest kolejna runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 9. miejsce i tym samym osiągnęli najlepszy wynik w sezonie. 

fot. Screen – Youtube FIL Luge

Świetny wynik polskiej dwójki

Już wczoraj w Pucharze Narodów Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce. Pierwszy przejazd zawodów głównych pozwolił polskiej dwójki na dziewiątą pozycję na półmetku. Polacy utrzymali to miejsce również w drugim ślizgu. Pojechali gorzej w porównaniu do reszty stawki, ale zostali wyprzedzeni tylko przez Zachary’ego Di Gregorio i Seana Hollandera. Później jeszcze po błędach za polski duet spadli Thomas Steu i Lorenz Koller. Na własnym torze triumfowali Martins Bots i Roberts Plume, wygrywając dwa przejazdy. Na końcu stawki uplasowali się Juri Thomas Gatt i Riccardo Martin Schoepf, którzy zaliczyli upadek w pierwszym przejeździe. Wśród kobiet triumfowały Anda Upite i Sanija Ozolina z Łotwy.

Wyniki – dwójki mężczyzn

Wyniki – dwójki kobiet

Domaradzka pod koniec stawki

Wcześniej niż dwójki odbyły się zmagania jedynek kobiet. Z Polek wystartowała w nich tylko Klaudia Domaradzka. Reprezentantka naszego kraju po pierwszym ślizgu zajmowała 24. miejsce, a w drugiej części zawodów awansowała na 23. pozycję. Triumfowała Dajana Eitberger. Niemka ostatecznie wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy, Elinę Ievę Vitolę o 94 tysięczne sekundy. Podium uzupełniła liderka Pucharu Świata, Julia Taubitz. Dopiero 26. była trzecia w klasyfikacji generalnej Madeleine Egle.

Wyniki – jedynki kobiet

źródło: informacja własna