PŚ w Siguldzie: Dobry dzień dla Rosjan, zły dla Polaków

fot. zimbio.com

fot. zimbio.com
fot. zimbio.com

To był dzień rosyjskich triumfów na torze Siguldzie. Wygrali chociażby Semen Pawliczenko i sztafeta Sbornej. Maciej Kurowski zakończył zawody na 21. miejscu, a sztafeta została zdyskwalifikowana.

W sztafecie reprezentacja Polski w składzie Ewa Kuls, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski została zdyskwalifikowana. Zawody drużynowe wygrali Rosjanie Tatjana Iwanowa, Semen Pawliczenko i duet Yuzhakow/Prorokow. O 17 tysięcznych z Rosją przegrali Niemcy w zestawieniu Natalie Geisenberger, Felix Loch i Eggert/Benecken. Trzecie miejsce dla gospodarzy Elizy Cauce, Inarsa Kivlenieksa i Gudramowics i Kalninsa.

W zawodach jedynek panów nie było mocnych na Semena Pawliczenkę. Mistrz Europy wyprzedził swojego rodaka Romana Rjepiłowa i Austriaka Wolfganga Kindla. Maciej Kurowski był o 54 tysięczne sekundy od miejsca w czołowej dwudziestce. Reprezentant Polski awansował z 25. na 21. miejsce względem pierwszego ślizgu.

Wyniki jedynek mężczyzn

W sprincie również rosyjskie zwycięstwo tylko, że było ono udziałem Romana Rjepiłowa. Po wygranej Rjepiłow umocnił się na czele klasyfikacji generalnej. Drugi w sprincie był Pawliczenko, który jest także drugi w Pucharze Świata. Trzeci w generalce jest Wolfgang Kindl, który stanął w sprincie na najniższym stopniu podium. W klasyfikacji łącznej Maciej Kurowski jest 26., a Mateusz Sochowicz 40.

Wyniki sprintu jedynek

Klasyfikacja generalnej PŚ jedynek

Sprintu kobiet nie ukończyła Ewa Kuls zajmując 15. lokatę. Wygrała Tatjana Iwanowa przed Natalie Geisenberger i Victoria Demczenko. Po dużym błędzie Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w sprincie uplasowali się na 15. zarazem ostatnim miejscu. Ze zwycięstwa cieszyli się Toni Eggert i Sascha Benecken.

Wyniki sprintu kobiet

Wyniki sprintu dwójek

Dzisiejsze zawody sprinterskie w Siguldzie zakończyły pucharową rywalizację w tym sezonie w tej konkurencji. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli w klasyfikacji sprintu 9. miejsce. Wygrali Toni Eggert i Sascha Benecken. Wśród kobiet wygrała Natalie Geisenberger, wśród mężczyzn najlepszy okazał się Roman Rjepiłow.

Końcowa klasyfikacja generalna sprintu dwójek

Końcowa klasyfikacja generalna sprintu kobiet

Końcowa klasyfikacja generalna sprintu mężczyzn

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.