PŚ w Siguldzie: Dyskwalifikacja dwójki w Pucharze Narodów

fot.bi.gazeta.pl/

fot.bi.gazeta.pl/

Niestety, Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zostali zdyskwalifikowani w Pucharze Narodów przed zawodami w Siguldzie. Dwójkę zobaczymy w jutrzejszych zawodach o mistrzostwo Europy. Awans wywalczyli Ewa Kuls-Kusyk, Natalia Wojtuściszyn i Maciej Kurowski.

Polacy, którzy tak jak inne dwójki byli pewni awansu z Pucharu Narodów zostali zdyskwalifikowani za nieregulaminową temperaturę płóz. Niestety, Chmielewski i Kowalewski stracili szansę na kolejne miejsce w pierwszej trójce Pucharu Narodów. Puchar Narodów wygrali Rosjanie Władysław Jużakow/Jurij Prokorow.

Puchar Narodów dwójek

Awans pewnie wywalczyły Ewa Kuls-Kusyk i Natalia Wojtuściszyn, które zajęły 8. i 9. miejsce. Puchar Narodów wygrała Niemka Julia Taubitz, która o 44 tysięczne pokonała Kanadyjkę Kimberley McRae.

Puchar Narodów kobiet

W jedynkach mężczyzn z Polaków zakwalifikował się tylko Maciej Kurowski, który uplasował się na 9. miejscu. Drugi z naszych reprezentantów Mateusz Sochowicz był 19. i przegrał awans o 7 setnych. Na podium Pucharu Narodów stanęli Inars Kivlenieks, Stepan Fedorow i Maksim Arawin.

Puchar Narodów mężczyzn

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.