PŚ w Siguldzie. Drugie miejsce Polaków w Pucharze Narodów

12:34, 06.01.2023 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 12:35, 06.01.2023

W pierwszych zawodach w 2023 roku saneczkarze rywalizują w łotewskiej Siguldzie. W piątek rozegrano Puchar Narodów, w którym Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli drugie miejsce.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Świetny przejazd dwójki

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w Siguldzie musieli wystartować w Pucharze Narodów. Polacy zajęli pewne drugie miejsce ze stratą 251 tysięcznych do Włochów - Emanuela Riedera i Simona Kainzwaldnera. Awans do sobotnich zawodów głównych wywalczyło wszystkich siedem duetów, które wystartowały. Nie rozegrano Pucharu Narodów dwójek kobiet, a Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska nie startują.

Wyniki - dwójki

Sochowicz w czołowej dziesiątce

W jedynkach obsada łotewskich zawodów również nie jest zbyt duża, więc w Pucharze Narodów można było nawet nie ukończyć przejazdu i zakwalifikować się do rywalizacji głównej. Wśród mężczyzn Mateusz Sochowicz zajął 10. miejsce ze stratą 827 tysięcznych do zwycięzcy Niemca Maxa Langenhana. Na pozycji niżej, czyli na 11. wśród 17 zawodniczek uplasowała się Klaudia Domaradzka. Wygrała wracająca po kontuzji Włoszka Sandra Robatscher.