PŚ w Siguldzie: Drugi dzień zawodów bogaty w emocje [lista startowa]

fot. cdnolympic.com

fot. cdnolympic.com
fot. cdnolympic.com

Po świetnym dla polskich saneczkarzy pierwszym dniu zmagań w Siguldzie czas na drugi część rywalizacji.

Na 8:20 polskiego czasu zaplanowany został start zawodów jedynek mężczyzn. W zawodach wystartuje Maciej Kurowski, którego został przyznany numer 6. Głęboko wierzymy, że oba przejazdy naszego saneczkarza będziemy mogli ocenić na szóstkę. Mocni będą Rosjanie. Mistrz Europy Semen Pawliczenko wystartuje z numerem 27., a lider Pucharu Świata Roman Rjepiłow z numerem 31. Na odniesienie zwycięstwa liczą Niemcy, największe szanse na to mają Felix Loch (numer 28) i Ralf Palik (numer 29). Pierwszy ślizg zakończy występ Tuckera Westa ze Stanów Zjednoczonych.

Lista startowa – jedynki mężczyzn

W Siguldzie odbędzie się finał rywalizacji w sprincie. Obejrzymy w nich dwójkę Chmielewski/Kowalewski, Ewę Kuls i być może Macieja Kurowskiego. W sprincie dwójek Polacy wystartują z numerem 7. Tuż przed Polakami wystartują Tobias Wendl i Tobias Artl, którzy zechcą poprawić się po dzisiejszym słabym występie. Rywalizację zakończą liderzy Pucharu Świata Toni Eggert i Sascha Benecken.

Lista startowa – sprint dwójek

Po raz pierwszy i zarazem ostatni w sprincie zobaczymy Ewę Kuls. W powodu zajętego dzisiaj 15. miejsca Polak wystartuje jutro jako pierwsza. Główne 3 faworytki pojadą na końcu. Są to Tatjana Iwanowa, Tatjana Huefner oraz Natalie Geisenberger.

Lista startowa – jedynki kobiet

Listę startową w jedynkach mężczyzn poznamy po jutrzejszych zawodach. Po sprintach odbędzie się sztafeta przeniesiona z Whistler. Nasz kraj reprezentować będą Ewa Kuls, Maciej Kurowski i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

źródło: informacja własna/fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.