PŚ w Siguldzie: Dalszy ciąg pucharowej rywalizacji (zapowiedź)

fot. bostonherald.com

fot. bostonherald.com

Po mistrzostwach Europy w Lillehammer saneczkarze przenieśli do Siguldy. Na łotewskim torze zostanie rozegrana kolejna runda Pucharu Świata.

Tor w Siguldzie należy do trudniejszych obiektów i tym samym wyniki mogą być nieco zaskakujące. Wielu saneczkarzy nie radzi sobie z łotewskim torze. Często trenują na nim reprezentanci Polski. O wysokie miejsce powalczą Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Tydzień temu Polacy wygrali Puchar Narodów, a w zawodach głównych zajęli 6. miejsce. Być może w Siguldzie osiągną najlepszy wynik w karierze. Kandydatami do zwycięstwa w Siguldzie są Rosjanie Denisiew/Antonow, którzy zostali mistrzami Europy. Zrehabilitować się po nieudanych zawodach w Lillehammer będą chcieli Niemcy.

W jedynkach mężczyzn w walce o zwycięstwo powinni liczyć się: mistrz Europy Dominik Fischnaller, Roman Rjepiłow, Siemion Pawliczenko czy reprezentanci gospodarzy na czele z Kristersem Aparjodsem. Na starcie stanie dwóch Polaków – Mateusz Sochowicz i Kacper Tarnawski. Drugi z nich powalczy o pierwszy awans do zawodów głównych. W jedynkach kobiet zobaczymy Klaudię Domaradzką. Główną faworytką do zwycięstwa wydaje się być mistrzyni Europy Tatjana Iwanowa, która dobrze zna tor w Siguldzie. Na koniec weekendu odbędą się sprinty.

Program zawodów w Siguldzie:

Piątek, 24 stycznia

Puchar Narodów

Sobota, 25 stycznia

10:50 1. przejazd jedynek kobiet
12:15 2. przejazd jedynek kobiet
14:00 1. przejazd dwójek
15:20 2. przejazd dwójek

Niedziela, 26 stycznia

9:25 1. przejazd jedynek mężczyzn
11:00 2. przejazd jedynek mężczyzn
12:45 sprint kobiet
13:20 sprint dwójek
14:05 sprint mężczyzn

źródło: informacja własna/fil luge

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.