PŚ w Siguldzie: 11. miejsce Lutego, triumf Friedricha

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. przegladsportowy.pl

Na torze w Siguldzie powtórka z wczoraj. Polska dwójka Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski ponownie zajęła 11. miejsce w zawodach Pucharu Świata. Wygrał Niemiec Francesco Friedrich.

W Siguldzie po raz drugi w ten weekend rozegrano zawody dwójek. Mateusz Luty/Krzysztof Tylkowski tym razem po pierwszym ślizgu byli na 11. miejscu. Polacy tracili 45 setnych sekundy do prowadzących Francesco Friedricha/Martina Groothkoppa. Niemiecki pilot zmienił dzisiaj rozpychającego. Jego przewaga na półmetku nie była tak znacząca jak wczoraj. Drugi Oskars Kibermanis tracił do 2 setne, a trzeci Christoph Hafer 7 setnych.

W swoim drugim przejeździe polscy bobsleiści długo jechali na objęcie prowadzenia. Jednak przegrali zaledwie o 3 setne z Austriakiem Markusem Treichlem. Potem wolniej od Lutego pojechał Amerykanin Codie Bascue i Polacy uplasowali się na 11. pozycji, powtarzając wynik z wczoraj. Wygrali Friedrich/Groothkopp, którzy powiększyli przewagę nad Kibermanisem/Miknisem o kolejne 4 setne sekundy. Trzecią pozycję obronili Hafer/Schneider. Dla młodego niemieckiego pilota to pierwsze podium Pucharu Świata w karierze.

Wyniki – dwójki bobslejowe

Pierwsze zawody pucharowe w kobiecym skeletonie wygrała Elena Nikitina. Rosjanka wygrała pierwszy przejazd, a w drugim obroniła swoją przewagę. Drugą Elisabeth Maier pokonała o 30 setnych. Kanadyjka, znana pod panieńskim nazwiskiem Vathje, obecnie żona bobsleisty Benjamina Maiera, uzyskała najlepszy czas drugiego ślizgu. Tym samym wyprzedziła Tinę Hermann. Niemka zajęła trzecie miejsce ze stratą 48 setnych.

Wyniki – skeleton kobiet

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.