PŚ w Seefeld. Hat-trick Jarla Magnusa Riibera

fot. M. Rudzińska

Jarl Magnus Riiber potwierdził swoją dominację w kombinacji norweskiej i odniósł zwycięstwo na zakończeniu Touru w Seefeld. Po zwycięstwach w piątek na 5 km i w sobotę na 10 km Norweg okazał się najlepszy po emocjonującym także na 15 km prowadząc już po skokach. Drugie miejsce zajął Fin Ilkka Herola, trzecie – Japończyk Akito Watabe.

fot. M. Rudzińska

Zwycięstwo tym razem nie przyszło liderowi Pucharu Świata łatwo. Ścigający go Herola i Watabe dobiegli go w okolicach 10 kilometra, ale Norweg wytrzymał atak i na finiszu miał 1,3 sek. przewagi nad Finem i 3,2 sek. nad Japończykiem. Dalej już zawodnicy mieli większe straty. W minucie zmieścili się Niemcy Eric Frenzel (+47,7 sek.) i Vinzenz Geiger (+47,8 sek.) i Austriak Johannes Lamparter (+54,1 sek.).

Zupełnie samotnie finiszował trzeci z Niemców Fabian Riessle (+1:24.2 min.), w “10” już z ponad dwuminutową stratą zmieścili się biegnący na czele większego peletonu drugi Norweg Johannes Graabak, czwarty Niemiec Johannes Rydzek i trzeci z Norwegów Espen Andersen. Szczepanowi Kupczakowi nie udało się zdobyć punktów, był bowiem 36.

wyniki zawodów

źródło: własne