PŚ w Seefeld: Rydzek blisko zwycięstwa w Nordic Triple

fot. sport.tvp.pl

fot. sport.tvp.pl
fot. sport.tvp.pl

Johannes Rydzek wygrał konkurs składający się z 2 skoków i prowadzi po połowie dzisiejszej rywalizacji finałowej dnia Nordic Triple w Seefeld. Drugie miejsce zajmuje Bernhard Gruber, trzecie Mario Seidl, a czwarte Eric Frenzel.

Dzisiejsze zmagania na skoczni w Seefeld składały się z 2 skoków. Pierwszą rundę wygrał Johannes Rydzek przed Eric Frenzelem. Obaj Niemcy skoczyli 106 metrów, ale lider Pucharu Świata skakał w gorszych warunkach. Trzecie miejsce zajął po skoku na taką samą odległość Włoch Samuel Costa.

Wyniki 1. serii skoków

W drugiej części zawodów Rydzek utrzymał prowadzenie. Niemiecki kombinator skoczył 105,5 metra. Przed biegiem lider Pucharu Świata ma 18 sekund przewagi nad Bernhardem Gruberem. Austriak skoczył 2 metry dalej od Niemca. 2 sekundy za Gruberem jest jego rodak Mario Seidl, który uzyskał najlepszy dzisiaj odległość czyli 109 metrów. Eric Frenzel po próbie na odległość 106,5 metra spadł na 4. miejsce. Jednak jak dotąd jedyny w historii zwycięzca Nordic Triple traci do Rydzeka tyle samo co Seidl. Samuel Costa po skoku na odległość 104,5 metra na 5. lokatę. Przed zawodnikami jeszcze bieg na dystansie 15 kilometrów, który zadecyduje o końcowej klasyfikacji zmagań w Seefeld.

Wyniki po serii skoków

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.