PŚ w Seefeld: Eric Frenzel wygrywa na koniec Nordic Triple

fot. insidethegames.biz

fot. insidethegames.biz
fot. insidethegames.biz

Pojedynki Erica Frenzela i Johannesa Rydzeka stały się już klasyką podczas tego sezonu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Dzisiaj podczas ostatnich zawodów Nordic Triple w Seefeld triumfował Eric Frenzel. Tym samym Niemiec 4. raz w karierze wygrał Nordic Triple.

Ubiegłorocznego triumfatora Nordic Triple czekało dzisiaj bardzo trudne zadanie. Po zawodach na skoczni Rydzek miał nad czwartym Frenzelem 20 sekund przewagi. Eric Frenzel nie zwlekał z walką o zwycięstwo. Na samym początku zawodów odjechał od Austriaków Bernharda Grubera i Mario Seidla i pogonił za Rydzekiem. Niemieccy kombinatorzy biegli już razem w połowie zawodów, czyli po pokonaniu 7,5 kilometra.

Zdecydowanie mocniejszy dzisiaj od Rydzeka Eric Frenzel zaatakował na 3 kilometry przed metą i bardzo szybko uzyskał dużą przewagę. Ostatecznie wyprzedził Johannesa Rydzeka o pół minuty i odebrał mu koszulkę lidera Pucharu Świata. Drugi dzisiaj Johannes Rydzek na mecie nie krył złości. Punkty w dzisiejszych zawodach liczyły się podwójnie. Dzięki temu Frenzel ma 34 punkty przewagi nad Rydzekiem.

Piękną walkę o 3. pozycję stoczyli Austriacy. Na finiszu Bernhard Gruber okazał się być lepszy od Mario Seidla.

Wyniki zawodów

Klasyfikacja generalna PŚ

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.