PŚ w Seefeld: Dwie zwyciężczynie w rywalizacji kobiet, triumf Klaebo i 12. miejsce Macieja Staręgi

fot. xc-ski.de

fot. xc-ski.de

Sobotnie sprinty stylem dowolnym rozgrywane w austriackim Seefeld zakończyły się zwycięstwami Szwajcarki Laurien Van Der Graaff i Amerykanki Sophie Caldwell, które zostały sklasyfikowane ex aequo na pierwszej pozycji, a także Norwega Johannesa Klaebo. Dobry wynik zanotował również Macieja Staręga, który finiszował na 12. miejscu. 

Sprinty w Seefeld były idealną okazją na sukces dla zawodniczek, które są bardzo dobrze wyszkolone technicznie. Szybka trasa przyszłorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym okazała się szczęśliwa dla Szwajcarki Laurien Van Der Graaff i Amerykanki Sophie Caldwell, które najlepiej odnalazły się w bezpośredniej rywalizacji z konkurentkami i wygrały bieg. Początkowo podano informację, że to reprezentantka Szwajcarii triumfowała w zawodach, ale potem uznano, że obie biegaczki miały taki sam czas.

Na trzecim miejscu bieg ukończyła Maiken Caspersen Falla, która na finiszu pokonała swoją rodaczkę Kathrine Rolsted Harsem.

Wyniki sprintu kobiet

W finale mężczyzn triumfował Johannes Hoesflot Klaebo. Młody Norweg wygrał już dziewiąty raz w tym sezonie z czego po raz piąty w sprincie. Dzięki temu sukcesowi Klaebo umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Drugie miejsce zajął w Seefeld Francuz Lucas Chanavat (+0,48) a trzecie Szwed Calle Halfvarsson (+0,97 sek).

Najlepszy wynik w sezonie zanotował Maciej Staręga. Polak biegł w najmocniej osadzonym i najszybszym ćwierćfinale dzięki czemu awansował do półfinału jako szczęśliwy przegrany. W 1/2 finału biegacz z Siedlec nie zdołał jednak utrzymać tempa rywali i został sklasyfikowany na 12. pozycji w klasyfikacji końcowej biegu.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.