PŚ w Seefeld: Akito Watabe najlepszy w Nordic Triple

fot. alchetron.com

fot. alchetron.com

Akito Watabe wygrał wszystkie zawody Pucharu Świata w Seefeld wchodzące w skład Nordic Triple. Podczas niedzielnej rywalizacji Japończyk wyprzedził Jarla Magnusa Riibera i Fabiana Riessle. Paweł Słowiok zajął 26. miejsce.

Ostatnie zawody w Seefeld tradycyjnie składają się z dwóch serii skoków i biegu na 15 kilometrów. Na skoczni najlepszy okazał się Jarl Magnus Riiber, który dwukrotnie wylądował na 106 metrze. Jednak podliczając wyniki piątkowych i sobotnich zawodów pierwszy na trasę biegu ruszył Akito Watabe. Reprezentant Japonii skoczył 104 i 103 metry. Na trasę biegu Watabe ruszył 48 sekund przed Riiberem i 2 minuty i 20 sekund nad Janem Schmidem. Paweł Słowiok po skokach na odległość 96,5 metra i 100 metrów zajmował 27. miejsce.

Wyniki po skokach

W biegu Akito Watabe bez problemu utrzymał swoją przewagę i wygrał cykl Nordic Triple. Drugie miejsce ze stratą minuty i 15 sekund zajął Riiber. Walkę o trzecie miejsce stoczyli Niemcy. Ostatecznie po fotofiniszu Fabian Riessle pokonał Vinzenza Geigera. Paweł Słowiok stracił 6 minut, ale awansował na 26. miejsce.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna/fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.