PŚ w Schonach: Runda prowizoryczna przełożona na jutro

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Runda prowizoryczna rozegrana na skoczni Langenwaldschanze (HS 106) miała pozwolić na wytypowanie najlepszych pięćdziesięciu skoczków (spośród 56 zgłoszonych do rywalizacji), którzy wystąpią w jutrzejszym konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Z powodu warunków pogodowych zmieniających się na niekorzyść zawodników, została ona jednak odwołana, a następnie – jak podaje profil Światowej Federacji Narciarskiej na Twitterze – przełożona na sobotę (9:30).

W momencie, w którym podjęto decyzję o odwołaniu serii, na prowadzeniu, dość niespodziewanie, znajdował się Japończyk Ryota Yamamoto. Skoczył 94.5 metra i wyprzedzał Szczepana Kupczaka oraz Słoweńca Gaspera Brecla. Drugi ze startujących dziś Polaków, Adam Cieślar, osiągnął 82 metry.

Z powodu śnieżycy odległości osiągane przez kolejnych zawodników były coraz gorsze. Gdyby runda prowizoryczna została zatwierdzona, w konkursie nie ujrzelibyśmy między innymi Norwega Espena Andersena, Japończyka Go Yamamoto czy Francuzów Laheurte i Brauda. Fabiana Rießle i Manuela Faißta przed odpadnięciem z konkursu uchroniłby tylko fakt znajdowania się w czołowej dziesiątce cyklu. Jury, uznając formę rozegrania rundy za niesprawiedliwą, doprowadziło do jej odwołania.

Runda prowizoryczna odbędzie się jutro, o 9:30. O godzinie 11:00 rozpocznie się konkurs skoków, a od 15:00 sportowcy pokonają na nartach 10-kilometrową trasę.

źródło: fis-ski.com/Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.