PŚ w Schonach: Lukas Klapfer triumfuję!

Austriak – Lukas Klapfer wygrał zawody w kombinacji norweskiej w niemieckim Schonach. Klapfer wyprzedził, drugiego w klasyfikacji zawodów Akito Watabe oraz trzeciego Jana Schmida.

Piąte zawody w tym sezonie w kombinacji norweskiej należały do Austriaka Lukasa Klapfera. Na trasę biegu wyruszył 15 sekund po Haavardzie Klemetsenie. Ostatecznie zwyciężył z Akito Watabe o 1 sekundę, który bieg rozpoczął ze stratą 22 sekund do Klemetsena. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jan Schmid, który do mety dobiegł ze stratą +2.3 sekundy do Klapfera.

Najszybszy na dzisiejszym dystansie był Włoch Alessandro Pittin, który na mecie zameldował się z czasem 23:18.0, co ostatecznie dało mu szóste miejsce w zawodach. Warto zauważyć, że Pittin po serii skoków zajmował dopiero 36 miejsce i wyruszył na trasę biegową 1:29 za Klemetsenem. Do zwycięzcy dzisiejszych zawodów stracił +8.8 sekundy.

Zwycięzca serii skoków – wcześniej wspomniany już Haavard Klemetsen musiał się zadowolić siódmym miejscem. Ostatecznie zawody zakończył ze stratą do Klapfera wynoszącą +10.6 sekundy.