PŚ w Schonach: Dobre skoki Polaków w rundzie prowizorycznej

18:11, 17.03.2017 Kamil Karczmarek

Polscy kombinatorzy pewnie awansowali do zawodów Pucharu Świata w niemieckim Schonach. Paweł Słowiok w rundzie prowizorycznej zajął 17. miejsce, a Adam Cieślar był 20. Kwalifikacje wygrał Akito Watabe.

W rundzie prowizorycznej Akito Watabe i Eric Frenzel oddali skoki na odległość 105 metrów. Japończyk miał więcej punktów odjętych za wiatr, lecz otrzymał o wiele lepsze noty od sędziów niż lider Pucharu Świata. Watabe otrzymał łączną notę wyższą o 0,7 punktu do Frenzela. Trzecie miejsce po skoku na odległość 101 metrów zajął inny Niemiec Manuel Faisst. Na 6. pozycji uplasował się wicelider Pucharu Świata Johannes Rydzek, który skoczył 104 metry. Reprezentant Niemiec otrzymał dość niskie noty i skakał w korzystnych warunkach.

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Polski. Paweł Słowiok zajął 17. miejsce po skoku na 97 metrów. Adam Cieślar lądował 2 metry dalej, jednak zajął 20. pozycję. O tym, że Słowiok otrzymał wyższą notę od Cieślara zadecydowały noty za styl i punkty za wiatr. Polacy pewnie awansowali do konkursu, w którym zechcą powtórzyć swoje dobre próby.

Wyniki rundy prowizorycznej

W sobotę odbędą się przedostatnie zawody w tym sezonie. Skoki zaplanowano na 10:00, a bieg na 10 kilometrów na 13:45.

źródło: fis-ski.com