PŚ w Sapporo: Zwycięstwo Maren Lundby w drugim konkursie

fot. Ailura, CC BY-SA 3.0 AT [CC BY-SA 3.0 at], via Wikimedia Commons

fot. Ailura, CC BY-SA 3.0 AT [CC BY-SA 3.0 at], via Wikimedia Commons
fot. Ailura / CC BY-SA 3.0 at, via Wikimedia Commons

Norweżka Maren Lundby wygrała drugi konkurs PŚ pań w Sapporo. Było to już jej drugie zwycięstwo w tym sezonie po triumfie w Niżnym Tagile. Przewaga nad drugą zawodniczką wyniosła 12,2 punktów.

Lundby prowadziła już po pierwszej serii, ale jej przewaga nie była wtedy jeszcze tak duża. Skok na tę samą odległość (97,0 m) oddała wczorajsza triumfatorka, Yuki Ito, która zajmowała drugie miejsce ze stratą 2,9 punktów. Trzecia w połowie rywalizacji była Katharina Althaus ze skokiem na odległość 94,5 m. Na miejscu czwartym plasowała się liderka klasyfikacji generalnej PŚ Sara Takanashi (93,0 m), a na piątym Carina Vogt (94,0 m) ex aequo z Danielą Iraschko-Stolz (91,5 m).

Wyniki po 1. serii

Niewiele zmieniło się po drugiej serii jeśli chodzi o miejsca w czołówce. Lundby odleciała rywalką i jako jedyna zawodniczka osiągnęła dziś punkt HS, który jest zlokalizowany na 100 metrze. Yuki Ito uzyskała 96,5 m i zakończyła zawody na trzecim miejscu. Swoją pozycję po pierwszej serii utrzymały też Katarina Althaus (93,0 m), Sara Takanashi oraz Carina Vogt (obie po 89,0 m). Na siódme miejsce spadła Iraschko-Stolz (83,0 m), którą wyprzedziła Irina Awwakumowa (88,0 m).

Wyniki końcowe

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.