PŚ w Sapporo: Zwycięstwo Bjoerna Kircheisena

fot. sueddeutsche.de

fot. sueddeutsche.de
fot. sueddeutsche.de

Bjoern Kircheisen zwyciężył w pierwszym konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Sapporo. Na drugim miejscu uplasował się Japończyk Akito Watabe, a trzeci był Norweg Mikko Kokslien.

Po skokach na prowadzeniu znajdowali się Japończycy. Najlepszy był Hisaki Nagamine przed Akito Watabe i Taiheiem Kato. Bieg na 10 km zweryfikował jednak te rezultaty. Lider po serii skoków poradził sobie na tyle słabo, że spadł na 21. pozycję. Na jego nieszczęściu skorzystał atakujący z czwartej pozycji Niemiec Kircheisen. Po świetnym biegu triumfował w całym konkursie. To najlepszy wynik w tym sezonie dla piątego w klasyfikacji generalnej zawodnika.

Drugą pozycję zdołał utrzymać Akito Watabe. Japończyk przybiegł na metę z minimalną stratą do Niemca wynoszącą 0,7 s. Dla czwartego kombinatora klasyfikacji generalnej również jest to najlepszy wynik w sezonie. Trzecie miejsce zajął Mikko Kokslien. Norweg po skokach był dopiero 17. Dobry bieg pozwolił mu uplasować się na najniższym stopniu podium z 32,1 s straty do zwycięzcy. Czwarty był Niemiec Jakob Lang, piąty szwajcar Tim Hug, a Japonczyk Hideaki Nagai uplasował się na szóstej pozycji.

Przypomnijmy, że do Sapporo nie wybrało się wielu czołowych zawodników, między innymi cała pierwsza trójka klasyfikacji generalnej. Kolejne zawody w Japonii odbędą się w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego.

Źródło: informacja własna 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.