PŚ w Sapporo: Trening dla Eisenbichlera, Wolny piąty

fot. P. Ślezińska

Po dwugodzinnym opóźnieniu rozegrany został trening przed kwalifikacjami do zawodów Pucharu Świata w Sapporo. W jedynej serii treningowej najlepiej spisał się Markus Eisenbichler.

 Z powodu śnieżycy jury zawodów w Sapporo opóźniało rozpoczęcie treningu, który miał wystartować o godz. 8:00 polskiego czasu. Ostatecznie zdecydowano, iż odbędzie się tylko jedna seria treningowa o godz. 10:00,  a tuż po niej kwalifikacje. Najlepszy skok oddał Niemiec MArkus Eisenbichler, który wylądował na 125 m. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy, lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi (124,5 m). Trzeci wynik uzyskał Johann Andre Forfang (124,5 m). Najdalszy skok oddał Stephan Leyhe (126 m), który zajął 4. miejsce. Bardzo dobry skok oddał również Jakub Wolny. Polak wylądował na 124,5 m, co dało mu 5. lokatę. W czołowej dziesiątce na 9. miejscu uplasował się również Dawid Kubacki (123 m).

Na starcie zabrakło Kamila Stocha, który jak podaje portal Skijumping.pl, jest lekko przeziębiony i wystartuje jedynie w kwalifikacjach.

Więcej informacji wkrótce…

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.