PŚ w Sapporo. To prawdziwa gratka dla kibiców. Nocny konkurs w Japonii (lista startowa)

Czas na trzeci i ostatni konkurs Pucharu Świata w Sapporo. Okurayama w tym roku była łaskawa dla Ryoyu Kobayashiego i Stefana Krafta. Kto zwycięży w niedzielę?

Wiatr pokrzyżuje plany?

Niedzielny konkurs na japońskiej wyspie Hokkaido może stać pod znakiem wiatru. Prognozy mówią o porywach nawet do 9 m/s. To właśnie na niedzielę prognozy były najmniej optymistyczne. Czy zatem uda się rozegrać konkurs? Jeśli tak, po raz kolejny możemy być świadkami loteryjnej rywalizacji.

Czy Dawid Kubacki włączy się w walkę o zwycięstwo?

Lider Pucharu Świata zapewne znów będzie liczył się w walce o czołowe lokaty. Polak wygrywał na Okurayamie choćby sobotnie kwalifikacje. Ale bez szans na miejsce na podium nie jest też Kamil Stoch. To na pewno zwiastuje duże emocje w nocnym konkursie.

Na starcie niedzielnych kwalifikacji zobaczymy 59. skoczków z 18. państw. Na liście startowej zabraknie już japońskiej grupy krajowej, a tym samym Noriakiego Kasai. Ponownie zobaczymy pięciu Polaków: Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska, Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego.

Lista startowa

Na godz. 0:30 polskiego czasu zaplanowano kwalifikację. Natomiast o 2:00 w nocy ma rozpocząć się konkurs. Transmisję przeprowadzi TVP, Eurosport 2 oraz Player.

Źródło: informacja własna