PŚ w Sapporo. Stoch może wyprzedzić Małysza. Nie chodzi o zwycięstwa (lista startowa)

Przed nami drugi, z trzech zaplanowanych konkursów na skoczni Okuryama w Sapporo. Czy ponownie Ryoyu Kobayashi błyśnie na swojej skoczni? A może tym razem do walki o zwycięstwo włączą się nie tylko Dawid Kubacki i Halvor Egner Granerud? Z kolei Kamil Stoch ma szansę wyprzedzić w kolejnej statystyce Adama Małysza.

Stoch przegoni Małysza?

Kamil Stoch do tej pory w zawodach Pucharu Świata wystartował 398 razy. Właśnie w ten weekend ma szansę na 400. konkurs. Zgromadził przez ten czas 13045 punktów w Pucharze Świata, czyli tylko o 25 mniej niż Adam Małysz. Jeśli Stoch w sobotnim konkursie ponownie zakończy zawody w czołowej dziesiątce, wyprzedzi obecnego prezesa PZN.

Ryoyu, Dawid czy Halvor?

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Tak było w piątkowym konkursie w Sapporo, gdzie zwycięstwo sprzed nosa Dawida Kubackiego i Halvora Egnera Graneruda, sprzątnął im Ryoyu Kobayashi. Japończyk po przerwie od startów, wrócił w naprawdę dobrej formie. Czy i tym razem zatriumfuje na swojej skoczni? Na liście startowej kwalifikacji do sobotniego konkursu znalazło się 65. skoczków z 18. państw. Tę listę ponownie otwiera Noriaki Kasai.

Lista startowa

Kwalifikacje zaplanowano na godz. 6:30 polskiego czasu, natomiast o 8:00 rozpocznie się konkurs. Transmisja na antenie TVN, Eurosport 2 i Player.

Źródło: informacja własna