PŚ w Sapporo: Stoch i Kubacki najlepsi w treningach

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

W treningach przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu PŚ w Sapporo górą byli reprezentanci Polski. W pierwszej serii najlepiej spisał się w Kamil Stoch, a drugą zdominował Dawid Kubacki.

Stoch górą w pierwszej serii  treningowej

W pierwszym treningu na Okurayamie najlepiej czuł się Kamil Stoch. Podopieczny Michała Doleżala oddał skok o długości 135,5 metra, po którym uplasował się na czele stawki. Oczko niżej sklasyfikowano Austriaka, Stefana Krafta, który – podobnie jak Stoch – osiągnął 135,5 metra. Z trzecim najlepszym wynikiem pierwszy trening zakończył rodak Krafta, Michael Hayboeck, który wylądował na 133. metrze i 50. centymetrze obiektu.

Szóstą lokatę wywalczył Piotr Żyła (128. m). W pierwszej dwudziestce sklasyfikowano również Aleksandra Zniszczoła (16. miejsce / 117 m) i Dawida Kubackiego (19. miejsce / 119 m). Na 23. miejscu „wylądował” Klemens Murańka (122 m). Na 32. zmagania treningowe zakończył Andrzej Stękała (114 m).

Drugi trening dla Kubackiego

Najwyższą dyspozycją w drugiej serii treningowej popisał się najlepszy w tym sezonie Polak, Dawid Kubacki. Skoczek z Szaflar uzyskał w swojej próbie 137 metrów. Na drugim miejscu ponownie sklasyfikowano Stefana Krafta (128 m). Czołową trójkę zamknął reprezentant Słowenii, Timi Zajc, który wylądował na 134. metrze Okurayamy.

Z czwartym wynikiem trening zakończył Kamil Stoch (128 m). Kolejnego „biało-czerwony”, Klemens Murańka, uplasował się dopiero na 30. lokacie (115,5 m). Tuż za nim, na 31. miejscu, sklasyfikowano Piotra Żyłę (112 m). Z 47. wynikiem drugą rundę treningową zakończył Aleksander Zniszczoł (107 m), zaś na 56. Miejscu „wylądował” Andrzej Stękała (88,5 m).

Wyniki obu treningów

Źródło: informacja własna