PŚ w Sapporo: Stefan Kraft wygrywa kwalifikacje, Stoch drugi

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Godzinę później niż zakładano, ale udało się ostatecznie rozegrać kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Sapporo. W nich najlepszy okazał się Stefan Kraft, którzy skoczył 125,5 metra. Na drugim miejscu znalazł się Kamil Stoch, którzy uzyskał pół metra więcej.
W trudnych i zmiennych warunkach rozegrano dzisiaj kwalifikacje przed jutrzejszym konkursem indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwszy skoczek ruszał z 15 belki startowej a najniższy rozbieg w trakcie rundy był ustawiony na 11 belce. Z dwunastej ruszał Stefan Kraft, który skoczył 125,5 metra, co pozwoliło mu wygrać. Drugi rezultat uzyskał Kamil Stoch. Polak, który do Japonii przyleciał z przeziębieniem (informuje o tym portal Skijumping.pl) i nie startował w treningu, skoczył pół metra dalej od Austriaka. Stracił do niego 1,3 pkt. Najlepszą trójkę uzupełnił Ryoyu Kobayashi. Lider Pucharu Świata skoczył 128,5 metra, ale skakał w lepszych warunkach i stracił do Krafta 2,7 pkt.

W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze trzech naszych reprezentantów. Stefan Hula po skoku na 122 metr był szósty.  Maciej Kot uzyskał 124 m i był dziewiąty a Dawid Kubacki 120 m i sklasyfikowany został na dziesiątej lokacie. Piotr Żyła kwalifikacje ukończył na szesnastym miejscu a Jakub Wolny na dwudziestym czwartym. Sensacyjnie do konkursu nie awansował Johann Andre Forfang. Norweg w trudnych warunkach uzyskał 99 metrów i zajął dopiero 53. miejsce.

 Pełne wynikiŹródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.