PŚ w Sapporo: Skoczkowie wracają na Okurayamę po dwóch latach. Dziś kwalifikacje (lista startowa)

Okurayama w Sapporo będzie areną zmagań najlepszych skoczków świata w nadchodzących weekend. Puchar Świata w tej dyscyplinie wraca do Japonii po dwóch latach przerwy. Polacy mają dobre wspomnienia z tą skocznią.
Skocznia w Sapporo nazywa się Okurayama i została ona zbudowana na początku lat 30. ubiegłego wieku, a ostatnio odnowiono ją 10 lat temu. Jej rozmiar to 137 metrów (w lecie 134 m), a punkt konstrukcyjny jest położony na 123 metrze (w lecie na 120). Oficjalnymi rekordzistami są Maciej Kot i Stefan Kraft, którzy ostatniego dnia rywalizacji dwa lata temu skoczyli tutaj 144 metry. Głównym urokiem wyjazdów skoczków do Kraju Kwitnącej Wiśni jest inna strefa czasowa. Zawodnicy nawet nie próbują się do niej przyzwyczajać i nie sypiają po nocach, co niektórym zdecydowanie odbija się na formie. Głównie z tego powodu obsada konkursów w Japonii jest zazwyczaj słaba, gdyż z męczącej podróży rezygnuje większość czołówki. W tym roku sprawa wygląda nieco inaczej. Do Japonii przylecieli bowiem najlepsi zawodnicy klasyfikacji generalnej na czele z Ryoyu Kobayashim, który będzie faworytem lokalnych kibiców. Poza nim na liście startowej widnieją m.in. Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Kraft oraz Dawid Kubacki.

Poza wspomnianą wyżej trójką Polaków w dzisiejszych kwalifikacjach zobaczymy także Macieja Kota, Stefana Hulę oraz Jakuba Wolnego. Ten pierwszy ma bardzo miłe wspomnienia z tym japońskim obiektem. Zakopiańczyk dwa lata temu wygrał tutaj swoje pierwsze zawody Pucharu Świata. Wówczas na pierwszym stopniu podium stanął razem z nim Peter Prevc. To było podczas pierwszego dnia rywalizacji w Sapporo. W drugim konkursie, ostatnim dotychczas rozegranym, równych sobie nie miał Kamil Stoch. Aktualnie trzykrotny mistrz olimpijski pokonał o 7,4 punktu Andreasa Wellingera. Trzeci był późniejszy zdobywca kryształowej kuli Stefan Kraft. Dzisiejsze treningi przed kwalifikacjami rozpoczną się o godzinie 8:00 czasu polskiego. Sto dwadzieścia minut później powinny wystartować kwalifikacje.

Lista startowa

Program zawodów:
25.01.2019, piątek

08:00 – oficjalny trening
10:00 – kwalifikacje

26.01.2019, sobota
– 07:00 – seria próbna
– 08:00 – pierwsza seria konkursowa

27.01.2019, niedziela
– 01:00 – kwalifikacje
– 02:00 – pierwsza seria konkursowaŹródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.