PŚ w Sapporo: Ryoyu Kobayashi wygrywa serię próbną, Piotr Żyła trzeci

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Ryoyu Kobayashi, zwyciężył w serii próbnej przed sobotnim konkursem indywidualnym Pucharu Świata w japońskim Sapporo. Reprezentant gospodarzy uzyskał w skoku poprzedzającym zawody 137.5 metra. Wyprzedził Roberta Johanssona, króry skoczył 140.5 metra, ale z wyższej belki, zaś na trzecim miejscu – po skoku na odległość 132.5 metra – uplasował się Piotr Żyła.

Kamil Stoch nie skakał w serii próbnej (podobnie jak Noriaki Kasai). Dawid Kubacki skoczył 127 metrów i uplasował się na 11 lokacie. Stefan Hula był 22. (124m), Maciej Kot 25. (123m), a Jakub Wolny – 31. (119 metrów)

Przez całą serię próbną skoczkom rywalizującym na legendarnej skoczni Ōkurayama towarzyszył wiatr pod narty. To z pewnością korzystna informacja dla zawodników, bowiem obiekt położony w Kraju Kwitnącej Wiśni jest niezwykle podatny na zmienne warunki pogodowe. Boleśnie przekonał się o tym wczoraj Johann Andre Forfang, który nie zakwalifikował się do konkursu głównego – co było ogromną sensacją.

Zawodnicy początkowo skakali z jedenastej belki, ale z powodu zwiększenia siły wiatru i dalekiego skoku Daniela Hubera (134.5 metra, czwarty w serii)  jury obniżyło próg startu o dwa stopnie. Skok Johanssona spowodował obniżenie platformy o kolejny szczebel – do ósmego.

Początek pierwszej rundy konkursu jest zaplanowany na godzinę 8:00.

PEŁNE WYNIKI SERII PRÓBNEJ

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.