PŚ w Sapporo: Przed nami niedzielny konkurs indywidualny (lista startowa)

Maciej Kot

Dzisiejszej nocy przeprowadzony zostanie drugi konkurs indywidualny w Sapporo na Okurayamie.W Japonii będą to już godziny poranne, kibice z Polski będą jednak musieli uzbroić się w dobrą kawę by od godz. 1:00 naszego czasu zacząć od kwalifikacji do których zgłoszonych zostało  63 zawodników z 16 krajów.

Na belce startowej do dzisiejszych kwalifikacji zobaczymy ponownie 6 naszych reprezentantów. Z 40. numerem startowym pojawi się Stefan Hula, zaraz za nim skakać będzie Jan Ziobro, a 47. numer to numer Dawida Kubackiego. W TOP 10 znajduje się trójka biało- czerwonych, którzy skok w kwalifikacjach mogą traktować czysto treningowo. Na plastronie Piotra Żyły będzie widnieć 54. numer,  59. u Macieja Kota i 63. u Kamila Stocha. Po wczorajszym doskonałym występie Macieja Kota wrócił on na swoje „ulubione” 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kamil Stoch nadal prowadzi, jednak po uzyskaniu wczoraj dopiero 18. miejsca jego przewaga stopniała. Daniel Andre Tande traci do Polaka 91 punktów. Wciąż na ostatnim miejscu zawodników nie muszących kwalifikować się do zawodów widnieje nazwisko wesołego Piotra Żyły, który do tej pory zgromadził 490 pkt.

We wcześniejszych latach w sezonie 2015/2016 na najwyższym stopniu podium stawali Peter Prevc i Anders Fannemel. Z obecnie skaczących zawodników to właśnie Peter Prevc zwyciężał tu najczęściej. Czterokrotnie zwyciężał, raz był drugi i raz trzeci. Na podium stawał tu także Noriaki Kasai, który we wczorajszym konkursie nie zdobył ani jednego punktu zajmując dopiero 35. pozycję. Jest to już szósty występ Japończyka bez żadnych pucharowych punktów. W zeszłym sezonie także na podium stawał młodszy z braci Prevców – Domen, który zaliczył we wczorajszym konkursie pierwszy występ bez punktów, zajął on bowiem ostatnie miejsce w sobotnim konkursie indywidualnym. Jak tym razem będzie wyglądał podium w kraju kwitnącej wiśni?

Lista startowa kwalifikacji

Program zawodów

Niedziela, 12.02.2017
0:45 – Kwalifikacje
2:00 – Pierwsza seria konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.