PŚ w Sapporo. Pierwsze zwycięstwo w sezonie Japończyka, drugi Kubacki. Stoch tuż za podium

Screen- Eurosport

Ryoyu Kobayashi zwyciężył w piątkowym konkursie indywidualnym Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant Japonii w finale oddał 130- metrowy skok, co zapewniło mu 7,2 pkt przewagi nad drugim Kubackim. Kamil Stoch uplasował się tuż za podium.

Screen- Eurosport

Ryoyu Koboyashi w wielkim stylu powraca na ścieżkę zwycięstw. Warunki wietrzne spowodowały krótką przerwę przed dwoma ostatnimi zawodnikami. Japończykowi nie przeszkodziło to jednak w utrzymaniu prowadzenie z półmetka rywalizacji w Sapporo i wywalczył pierwsze podium w sezonie, od razu na jego najwyższym stopniu. Wyższość reprezentanta gospodarzy musiał uznać dzisiaj lider Pucharu Świata, Dawid Kubacki (125,5 m). Czołówkę uzupełnił Norweg Halvor Egner Granerud (126 m).

Niespełna dziesięć punktów zabrakło do trzeciego miejsca Kamilowi Stochowi, który w finale poszybował na 123,5 m. Lokatę niżej uplasował się Stefan Kraft. Dwie kolejne noty w konkursie uzyskali reprezentanci Słowenii: Anze Lanisek oraz Timi Zajc. Jedyny skoczek z Niemiec w dziesiątce, Andreas Wellinger uplasował się na pozycji ósmej. Pierwszą część tabeli zamykają Daniel Andre Tande oraz Gregor Deschwanden.

Trójka Polaków w finale pierwszego z trzech konkursów

Przypomnijmy, że zmagania na pierwszej serii piątkowego konkursu zakończyli Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł. Miejsca w czołowej dziesiątce z półmetka rywalizacji nie utrzymał Piotr Żyła. Reprezentant Polski po skoku na 124,5 m ostatecznie sklasyfikowany został na pozycji czternastej.

Liderem Pucharu Świata wciąż pozostaje Dawid Kubacki (1090 pkt), który umocnił swoje prowadzenie nad drugim Halvorem Egnerem Granerudem (956 kt). Trzecie miejsce niezmiennie zajmuje Anze Lanisek (912 pkt).

Drugi z konkursów indywidualnych w Sapporo już w sobotę o godzinie 8:00. Poprzedzą go kwalifikacje zaplanowane na 6:30 czasu polskiego.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna