PŚ w Sapporo: Pierwsze zwycięstwo w sezonie Akito Watabe

fot.japantimes.co.jp

fot.japantimes.co.jp
fot.japantimes.co.jp

Po raz pierwszy w tym sezonie zawodów indywidualnych Pucharu Świata nie wygrał Niemiec. Podczas drugiego konkursu w Sapporo triumfował reprezentant gospodarzy Akito Watabe.

Na skoczni najlepszy był świetnie radzący sobie na Okurayamie Hisaki Nagamine. Reprezentant Japonii skoczył 138 metrów z belki niżej niż pozostali zawodnicy. Mimo to jego przewaga nad drugim Manuelem Faisstem wynosiła tylko 4 sekundy. Japończyk za swój skok otrzymał niskie noty za styl. Faisst skoczył 135,5 metra i o 1,1 punktu przegrał z Nagamine. Trzeci na skoczni był Haavard Klementsen, który skoczył tyle samo ile niemiecki kombinator. Na czwartym miejscu uplasował się Akito Watabe.

Wyniki po serii skoków

Na trasie biegu Hisaki Nagamine szybko stracił kontakt z czołówką. Najlepszy w rywalizacji był jego rodak Akito Watabe. Japończyk o zwycięstwo walczył ze Szwajcarem Timem Hugiem. Lepszy okazał się świetny japoński kombinator. Na trzecim stopniu podium stanął Manuel Faisst. Wczorajszy triumfator Bjoern Kircheisen był dzisiaj na 13. miejscu.

Wyniki zawodów

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.