PŚ w Sapporo: Kubacki i Stoch błysną w sobotnim konkursie? (lista startowa)

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

(fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl)

Skoczkowie po dwóch latach przerwy wrócili do Japonii na zawody Pucharu Świata. Miejscem legendarna Okurayama w Sapporo, gdzie poranne i nocne skoki w styczniu stały się już niemalże tradycją. Teraz zawodnicy do niej wracają, a my mamy nadzieję, że z biało-czerwonym akcentem – Kamil Stoch i Dawid Kubacki po udanych kwalifikacjach błysną już w sobotnich zawodach?

Dwa lata temu weekend w Japonii należał do Polaków – triumfowali Kamil Stoch oraz Maciej Kot. Obu będziemy mogli obserwować wśród stałych 6 podopiecznych Stefana Horngachera, którzy wystąpią w sobotnim konkursie, choć w zupełnie innych miejscach stawki – Kot (nr 20) będzie pierwszym z naszych skoczków, a Stoch (nr 49) ostatnim. Poza nimi pojawią się Stefan Hula (nr 25), Jakub Wolny (nr 30), Dawid Kubacki (nr 46) oraz Piotr Żyła (nr 48).

W piątek na skoczni nie zawiedli także liderzy klasyfikacji Pucharu Świata – jej lider Ryoyu Kobayashi (nr 50) w kwalifikacjach był trzeci, a przed własną publicznością z pewnością będzie chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony, sprawiając radość kibicom. Do konkursu nie awansował Johann Andre Forfang, ale groźny może okazać się jego kolega Robert Johansson (nr 44). Warto także pamiętać o zwycięzcy wczorajszej serii, a także konkursu w Zakopanem – Austriaku Stefanie Krafcie (nr 47). O ile nic groźniejszego nie stało się jemu koledze z zespołu, Janowi Hoerlowi (nr 19), który upadł po skoku na 135 metrów – możliwe, że stanie się czarnym koniem zawodów. Świetnie wczoraj prezentował się także Niemiec Markus Eisenbichler (nr 42).

PEŁNA LISTA STARTOWA

Jedno jest pewne – pomimo wczesnych pór, w Sapporo czekają nas wielkie emocje i mamy nadzieję, że także dużo radości. Polscy kibice nieco zawiedzeni rozstrzygnięciem indywidualnej rywalizacji na Wielkiej Krokwi chcieliby znów zobaczyć swoich ulubieńców na szczycie – choćby i w Japonii.

Program zawodów:

26.01.2019, sobota
– 07:00 – seria próbna
– 08:00 – pierwsza seria konkursowa

Źródło: fis-ski.com/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.